Wakacyjne przygody w PM 2
  Drugi tydzień dyżuru wakacyjnego był bardzo aktywny, pełen przygód i wspaniałej zabawy. Każdy dzień miał swój " tytuł" i motyw przewodni. Czasami dzieci zamieniały się w piratów, którzy wzięli udział w grze terenowej i wytrwale poszukiwali skarbu, innym razem w kucharzy przygotowując smaczne i zdrowe szaszłyki owocowe, a jeszcze kiedy indziej w małych sportowców biorąc udział w przedszkolnej letniej olimpiadzie. Starszaki rozegrały mecz piłki nożnej. Walka o każdą bramkę była bardzo ekscytująca. Wspólne zabawy z chustą animacyjną i zabawy muzyczno- ruchowe pozwalały zintegrować grupę i rozładować energię. Kolejną atrakcją było malowanie twarzy. Zaroiło się od motylków, biedronek, kotków, tygrysków i spidermenów. Przedszkolaki wykazały się ogromną fantazją i cierpliwością. Wspaniałe było puszczanie baniek mydlanych, od których zrobiło się w naszym ogrodzie wesoło i kolorowo. Dzieci utrwaliły na plakatach wakacyjne wspomnienia z przedszkola przy pomocy różnych technik plastycznych. Obrazki z naszych plakatów pomogą odtworzyć te miłe, wesołe chwile.(ms)

Galeria zdjęć
Przedszkolni piraci i wspólne poszukiwanie skarbu - gra terenowa
  9 sierpnia w naszym przedszkolu odbyła się gra terenowa pt. " Przedszkolni piraci i wspólne poszukiwanie skarbu". W zabawie wzięły udział wszystkie grupy przedszkolne pod kierunkiem Kapitana Pstryka. Zadaniem uczestników było odszukanie skarbu ukrytego na terenie przedszkola. Ale zanim to nastąpiło na piratów czekało wiele zadań. Kierowaliśmy się strzałkami, ukrytymi listami, zagadkami oraz specjalnymi mapami. Przedszkolaki wykazały się dużą sprawnością i sprytem. Zadania wcale nie były łatwe! Wszystkim udzieliły się pozytywne emocje, szczególnie w czasie ostatecznego tropienia skarbu. Kiedy wreszcie odnaleźliśmy skrzynię zakopaną w ziemi na każdego czekał medal Przedszkolnego Pirata. Dzieci spędziły czas wesoło bawiąc się na świeżym powietrzu. Radość była ogromna. Na koniec odśpiewaliśmy hymn piratów z Nibylandii. Szczęśliwi i zmęczeni wróciliśmy do przedszkola. Grę zorganizowała i przeprowadziła Pani Marzena Sugier.(ms)

Galeria zdjęć
Kolorowy tydzień
  Półmetek dyżuru wakacyjnego już za nami. Przez cały tydzień 90-cioro dzieci korzystało z kolorowych atrakcji, które przygotowały nauczycielki. Zabawy w ogrodzie przedszkolnym z basenikami, namiotami, torami przeszkód, malowanie pejzaży na świeżym powietrzu, samodzielne wykonanie i degustacja kolorowych deserów czy wielobarwna dyskoteka - to tylko niektóre z atrakcji.(dk)

Galeria zdjęć
Dzień na ludowo
  Ważnym wydarzeniem podczas dyżuru wakacyjnego była wizyta dzieci w Stowarzyszeniu Twórców Kultury Nadbużańskiej im J. Kalinowskiego, gdzie w rolę kustosza wcieliła się prezes B. Litwiniuk, oprowadzając grupy po siedzibie stowarzyszenia. Dzieci miały okazję obejrzeć eksponaty etnograficzne, wytwory sztuki ludowej wykonane przez członków STKN oraz aktywnie spędzić czas na zabawach w pięknym otoczeniu siedziby twórców ludowych.(dk)

Galeria zdjęć
Pożegnanie przedszkola
  35 - cioro wychowanków przedszkola pożegnało swoją placówkę. Artystyczne występy przedszkolaków, z nutką wspomnień, przygotowały panie: A. Łobko, M. Sugier, N. Solecka. Podczas uroczystości grupa "Biedronki" zaprezentowała piękny walc, przygotowany pod kierunkiem B. Górskiej. Z tej wyjątkowej okazji 7 - latki otrzymały dyplomy oraz nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców. Wszystkie dzieci zgodnie stwierdziły, że 4 lata pobytu w przedszkolu minęło bardzo szybko. Życzeniami sukcesów na kolejnych etapach edukacji absolwentów przedszkola pożegnała dyrektor Danuta Kloc. W podsumowaniu rodzice nie szczędzili słów podziękowań nauczycielkom oraz pracownikom administracji i obsługi za trud włożony w nauczanie, wychowanie i opiekę swoich pociech. To była piękna i wzruszająca uroczystość. (dk)

Galeria zdjęć
Mali badacze przyrody
  Kształtowanie u dzieci kompetencji przyrodniczych było jednym z naszych celów podczas realizacji zadań z planu pracy w roku szkolnym 2018/2019. Organizowanie spacerów i wycieczek do parku, na ogródki działkowe, do sklepu ogrodniczego czy do Nadleśnictwa Włodawa, pomiary ilości opadów za pomocą deszczomierza, zabawy lupą lub innymi przyrządami oraz prowadzenie własnych "ogródków" warzywnych i kwiatowych miało na celu rozwijanie ciekawości, aktywności i samodzielności dzieci w toku podejmowanych działań z zakresu edukacji przyrodniczej. Działania te rozbudziły ciekawość naszych wychowanków otaczającym światem przyrody oraz wdrożyły ich do prowadzenia obserwacji i wyciągania wniosków z przeprowadzonych doświadczeń i eksperymentów przyrodniczych, będąc jednocześnie wspaniałą zabawą.(dk)

Galeria zdjęć
Zakończenie roku w grupie Misie
  18 czerwca w grupie Misie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. W tanecznym nastroju dzieci przywitały wakacje. Panie wychowawczynie podziękowały rodzicom za współpracę i wręczyły dzieciom pamiątkowe dyplomy i książeczki. (dw)

Galeria zdjęć
Rodzice czytają - dzieci słuchają
  Maluchy z naszego przedszkola bardzo lubią bajki, szczególnie te czytane przez najbliższych. Za ciekawą przygodę czytelniczą dziękujemy Pani Agnieszce Orzechowskiej, Pani Justynie Hańdziuk i naszym absolwentom: Klarze Smolińskiej i Maćkowi Kurylukowi. (dw)

Galeria zdjęć
Bajkowy czwartek w Biedronkach
  Grupę Biedronki odwiedził brat Hieronima, Henryk uczeń klasy 4 Szkoły Podstawowej nr 3 spędzając miłe chwile z grupa na czytaniu "Przygód Kosmosferow". Opowiedział również dzieciom jak to jest być uczniem oraz wspominał swoje miłe chwile z klasy pierwszej. (ał)

Galeria zdjęć
Bezpieczny Patrol
  W naszym przedszkolu realizowany był program edukacyjny pod patronatem PCK promujący zasady bezpieczeństwa. Wraz z bajkowymi bohaterami z Psiego Patrolu dzieci poznały zasady bezpiecznego zachowania w różnych sytuacjach. Łącząc naukę z zabawą wraz z bajkowymi psiakami wzbogaciły swoją wiedzę na temat numerów alarmowych i sposobów wezwania pomocy w razie niebezpieczeństwa. Koordynatorem akcji była Pani Dorota Winiarczyk.(dw)

Galeria zdjęć
VIII Międzyprzedszkolne Prezentacje Recytatorskie
  "Smaczne wierszyki"- to temat VIII Międzyprzedszkolnych Prezentacji Recytatorskich, które po raz kolejny zorganizowało Przedszkole Miejskie nr 2 we Włodawie. Głównym celem przezentacji było promowanie i popularyzacja literatury dziecięcej o zdrowym odżywianiu oraz wyrabianie u dzieci zamiłowania do czytania książek. Dzieci miały także okazję ujawnienia swoich uzdolnień recytatorskich. Członkami Jury były: Teresa Ciodyk - lokalna poetka; Joanna Orzeszko - bibliotekarz MBP. Za udział w recytacjach każdy przedszkolak otrzymał dyplom oraz nagrodę książkową. Za przygotowanie prezentacji odpowiedzialna była Pani Bogusława Górska. (bg)

Galeria zdjęć
Wizyta policjanta
  17 czerwca w naszym przedszkolu gościliśmy policjanta- starszego sierżanta Marcina Nowickiego. Pan Marcin ciekawie opowiadał przedszkolakom o zawodzie, jaki wykonuje. W związku ze zbliżającymi się wakacjami dzieci zostały zapoznane z zasadami bezpiecznego wypoczynku letniego nad wodą i w górach . Pan policjant przypomniał nam numery alarmowe i o tym jak należy bezpiecznie zachowywać się w ruchu drogowym. Nie lada atrakcją dla wszystkich przedszkolaków było zwiedzanie radiowozu. Panu Nowickiemu bardzo dziękujemy za wizytę w naszym przedszkolu. (dw)

Galeria zdjęć
Zakręcona loteria
  Nasze przedszkole włączyło się w akcję charytatywną na rzecz osób niepełnosprawnych " Wkręć się w pomaganie" organizowaną przez fundację "Lepsze jutro". Wszystkie grupy dzielnie zapełniały pudełka plastikowymi nakrętkami. Rekordzistą okazała się grupa Biedronki, która nazbierała najwięcej i zdobyła I nagrodę. Posumowaniem szlachetnej akcji była "zakręcona loteria", w której każdy mógł coś wylosować dla swojej grupy. Wszystkim, którzy włączyli się w akcję charytatywną serdecznie dziękujemy. Koordynatorem akcji była Pani Dorota Winiarczyk. (dw)

Galeria zdjęć
Smerfy i Żabki w Krainie Rumianku
  10 czerwca przedszkolaki wybrały się do pięknego zakątka Lubelszczyzny - Hołowna, gdzie znajduje się Kraina Rumianku. Dzieci miały okazję zapoznać się z obyczajami polskiej wsi, zobaczyły jak mieszkano i funkcjonowano dawniej. Przedszkolaki brały udział w warsztatach robienia pierniczków, na których same mogły wycinać ulubione wzory oraz ozdobić ciasteczka według własnego pomysłu. Kolejnymi warsztatami był "Plac cegielniany", na którym dzieci dowiedziały się jak i z czego w dawnych czasach robiono cegły, następnie przy użyciu dawnego sprzętu wykonano cegły. Na zakończenie wspaniałego pobytu odbyło się ognisko z pysznymi kiełbaskami. Pobyt w Krainie Rumianku na pewno zostanie długo w naszej pamięci. (aś)

Galeria zdjęć
XVIII Międzyprzedszkolna Olimpiada Przedszkolaków
  6 czerwca na zaproszenie Przedszkola Miejskiego nr 1 we Włodawie wzięliśmy udział w Międzyprzedszkolnej Olimpiadzie Przedszkolaków. "Sport to zdrowie - każdy przedszkolak Ci to powie" - zgodnie z hasłem dzieci wzorowo wykonały wszystkie konkurencje, za co zostały odznaczone medalami. Dziękujemy za zaproszenie i wspólnie spędzony czas.

Galeria zdjęć
II edycja przedszkolnego konkursu Mam Talent
  11 czerwca w naszym przedszkolu odbyła się II edycja konkursu "Mam Talent", którego celem jest rozwijanie i zachęcanie do rozwijania zainteresowań i uzdolnień dzieci. Uczestnicy prezentowali swoje talenty wokalne, taneczne i recytatorskie. Jury oceniało występy dzieci i uznało, iż każdy uczestnik przedstawił świetne show więc każdy uczestnik został doceniony i nagrodzony. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy rozwijania talentów. Organizatorem konkursu były panie Aleksandra Łobko i Dorota Winiarczyk.(ał)

Galeria zdjęć
M jak Mama T jak Tata
  Zapraszamy do galerii grupy Biedronki

Galeria zdjęć
M jak Mama T jak Tata
  Zapraszamy do galerii grupy Żabki

Galeria zdjęć
M jak Mama T jak Tata
  Zapraszamy do galerii grupy Misie

Galeria zdjęć
Gimnastyka Żabek
  Żabki chętnie uczestniczą w różnych ćwiczeniach gimnastycznych i konkurencjach sportowych.

Galeria zdjęć
M jak Mama T jak Tata
  Zapraszamy do galerii grupy Smerfy

Galeria zdjęć
Dzień Dziecka
  Dzień Dziecka miał bardzo kolorową i ciekawą oprawę. Główną atrakcją było otwarcie nowego placu zabaw. W uroczystości tej uczestniczyli zaproszeni goście, a wśród nich: Burmistrz Włodawy W. Muszyński, Skarbnik Miasta E. Torbicz oraz przedstawicielki Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miejskiej: R. Kapelko, A. Megiel i J. Uryniuk wraz z przewodniczącą J. Klimczuk. Jeszcze nie tak dawno nasi wychowankowie cieszyli się z nowych sprzętów zamontowanych na głównym placu, tj. kolorowej zjeżdżalni i huśtawek z "bocianim gniazdem", zakupionych przez NSE z 1% podatku. A dzisiaj baseniki z wodą i kulkami, piaskownice, tunele, namioty, trampolina, tablice do kolorowania kredą czy tory przeszkód, to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych dla dzieci. Dużą część placu zajęło boisko do piłki nożnej, na którym rozegrano mecz towarzyski: Biedronki - Smerfy. Dla naszych wychowanków dużą atrakcją w tym dniu był również poczęstunek na świeżym powietrzu. W trakcie zabaw można było odpocząć na piknikowych kocykach. Wszystkie dzieci zgodnie orzekły, że był to niesamowity i niezapomniany dzień. (dk)

Galeria zdjęć
Bajkowy Dzień Dziecka
  3 czerwca w naszym przedszkolu odbył się Bajkowy Dzień Dziecka. Przedszkolaki z grupy Misie i Małe Skrzaty z oddziału przedszkolnego przy SP3 wspólnie wystawiły inscenizację "Rzepki" J. Tuwima. Dzielnym aktorom, którzy zmagali się z wielką rzepką dopingowali ich koledzy i koleżanki z grupy. Obie drużyny świetnie sobie poradziły również w bajkowych konkursach i konkurencjach sportowych. Naszym gościom serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę. Organizatorem integracyjnego spotkania była Pani Dorota Winiarczyk. (dw)

Galeria zdjęć
VIII Festiwal Piosenki Przedszkolnej
  16 maja nasze przedszkolaki wzięły udział w VIII Festiwalu Piosenki Przedszkolnej pod hasłem "Piękna nasza Polska cała". Festiwal został zorganizowany przez Miejskie Przedszkole Integracyjne oraz Urząd Miejski we Włodawie.

Galeria zdjęć
Taniec na "DZIEŃ KONSTYTUCJI 3 MAJA"
  W tym roku dostapiliśmy zaszczytu udziału naszego zespołu tanecznego "Biedroneczki" podczas miejskiej akademii z okazji Święta 3 Maja we Włodawskim Domu Kultury we Włodawie. Bardzo wpasowaliśmy sie w tę uroczystość, ponieważ dzieci zatańczyły swój piękny taniec z flagą - " Taniec dla biało-czerwonej" do przepięknej muzyki F. Chopina. Ponownie zaskoczyliśmy widownię naszym tańcem, który w swym charakterze bez słów opiewał miłość do Ojczyzny. Wcześniej taniec podziwiali rodzice z przedszkola, kiedy podsumowywaliśmy program patriotyczny na 100-lecie Niepodległości Polski.(bg)

Galeria zdjęć
Razem dla autyzmu
  W ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości autyzmu 3 kwietnia, na zaproszenie Miejskiego Przedszkola Integracyjnego, wzięliśmy udział w niebieskim marszu ulicami Włodawy.

Galeria zdjęć
Międzyszkolny konkurs plastyczny "Nasi milusińscy"
  28.03.2019 r. przedszkolaki wyróżnione w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym "Nasi milusińscy" zostały zaproszone do Szkoły Podstawowej nr 2 we Włodawie, gdzie odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i upominków. Konkurs został zorganizowany w ramach projektu "Zbiórka karmy" na rzecz schroniska dla zwierząt w Chełmie. Serdecznie gratulujemy nagrodzonym Smerfom i Biedronkom.

Galeria zdjęć
Żabki odwiedził strażak
  Dzieci odwiedził strażak - pan Artur Nielipiuk. Pan strażak opowiedział dzieciom na czym polega jego praca, przypomniał jak należy wezwać straż pożarną w razie potrzeby. Uczył także nasze przedszkolaki jak udzielić pierwszej pomocy. Dziękujemy Panu Arturowi za odwiedziny :)(kk)

Galeria zdjęć
Prawie jak w "YOU CAN DANCE"
  Aż 3 zespoły taneczne z grupy "BIEDRONKI" reprezentowały nasze przedszkole w "Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Tańca współczesnego", i trzeba przyznać, że dały niezły popis. Zespół "Gwiazdeczki" składający się z samych dziewczynek zatańczył nastrojowy taniec - "Narodziny gwiazdy". Zespól "Biedroneczki" wykonał - "Taniec dla biało-czerwonej" z flagami i patriotycznym przesłaniem. Natomiast zespół taneczny "Debeściaki" składający się z samych chłopców, swoim taańcem "Piraci z Karaibów" 'rozwalił" całą widownię, bowiem zaszokował wielką brawurą, dynamiką i niezwykłym oddaniem charakteru muzyki. Byliśmy wszyscy bardzo dumni z naszych tancerzy, kiedy każdy zespół otrzymywał zasłużone statuetki i dyplomy za swoje występy. Był to jeden z nawiększych naszych sukcesów tanecznych.(bg)

Galeria zdjęć
Graj w zielone - Dzień Ziemi w maluchach
  Koniec kwietnia upłynął w grupie maluchów pod hasłem "Dbamy o przyrodę". W ramach edukacji ekologicznej dzieci dowiedziały się jak należy dbać o środowisko. Maluchy założyły również przedszkolny mini ogródek, w którym posiały sałatę i rzodkiewkę. Świętując Dzień Ziemi dzieci wzięły udział w zajęciach "Graj w zielone" i zdobyły odznakę Przyjaciela Przyrody.(dw)

Galeria zdjęć
Pierwsza wizyta Misiów w bibliotece
  10 kwietnia dzieci z grupy Misie po raz pierwszy udały się z wizytą do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Dzięki uprzejmości pani Małgorzaty Topolskiej przedszkolaki mogły zwiedzić całą bibliotekę i obejrzeć ekspozycje prac malarskich. Pani Małgosia przygotowała też dla naszych maluchów niespodziankę. Dzieci obejrzały bajkę o wielkanocnym kurczaczku, która wprawiła wszystkich w wielkanocny nastrój. Wzięły również udział w zajęciach plastycznych o tematyce świątecznej. Przemiła wizyta zakończyła się zwiedzaniem galerii w ogródku bibliotecznym pt. "Rozbrykane koty". Pani Małgosi bardzo dziękujemy za zaproszenie i ciekawe zajęcia biblioteczne.(dw)

Galeria zdjęć
PRZEDSZKOLE WSPIERA WŁODAWSKIE HOSPICJIUM
  W ubiegłym tygodniu w naszym przedszkolu już od progu czuć było radość i ekscytację z powodu nadchodzących świąt. Przedszkolaki wykonywały wielkanocne prace plastyczne, siały jęczmień, piekły świąteczne babeczki. Ozdobione ciastka i wykonane ozdoby dzieci sprzedawały na kiermaszu, z którego dochód przeznaczony będzie na wsparcie włodawskiego Hospicjum. Z okazji Świąt Wielkanocnych chcemy życzyć Państwu zdrowia, radości w sercu, pogody ducha i rodzinnej atmosfery przy świątecznym stole - Wesołego Alleluja!

Galeria zdjęć
Spektakl "Pszczółka Maja"
  Wszystkie dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 2 miały okazję obejrzeć przedstawienie teatralne pt. "Pszczółka Maja" w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia. Jesteśmy dumni szczególnie z naszej najmłodszej grupy "Misie", która miała swój debiut w roli widzów. Przebywanie z Mają i jej przyjaciółmi wzmocniło świadomość ekologiczną przedszkolaków oraz uwrażliwiło ich na piękno przyrody. Dzieci dowiedziały się, że w naszym ekosystemie wszystkie stworzenia są potrzebne. Okazało się bowiem, że gdyby któregoś zabrakło, miałoby to fatalny wpływ na pozostałe stworzenia, także na człowieka. Dzieci wyszły ze spektaklu zachwycone i zadowolone.(dk)

Galeria zdjęć
Przedszkolny ogródek Smerfów
  Czas przedwiośnia to czas zakładania w przedszkolu małych ogródków. Smerfy postanowiły rozpocząć od posadzenia fasoli w kąciku przyrodniczym. Z pomocą nauczycieli posadziły również wiosenne kwiaty - bratki. Zobowiązały się także do codziennej pielęgnacji swojej roślinki- podlewaniu i doglądaniu. Pomysł sadzenia bratków bardzo spodobał się dzieciom, które z uśmiechem na twarzach oraz dużym zaangażowaniem sadziły swoją roślinkę. Sadzenie kwiatów poprzedził cykl zajęć "Od nasiona do rośliny", podczas których dzieci poszerzały wiadomości i na temat niezbędnych warunków do rozwoju roślin. Dzięki bezpośredniej obserwacji dzieci mają możliwość, poznania cyklu rozwoju roślin. Ponadto uczą się systematycznej pielęgnacji podczas pełnienia codziennych dyżurów.(ms)

Galeria zdjęć
Światowy dzień wody
  Przedszkolaki dobrze wiedzą, jak należy dbać o wodę, która jest niezbędną do życia. Swoimi pracami plastycznymi pt. "Kropelka" przypominają, że każda kropla jest bardzo ważna i nie należy lać wody bez potrzeby. Zapraszamy do galerii.(kk)

Galeria zdjęć
Przedstawienie "Czyste powietrze mamy, zdrowo oddychamy"
  W tym roku szkolnym grupa 5-6 latków "Smerfy" z Przedszkola Miejskiego nr 2 przystąpiła do udziału w programie antynikotynowym "Czyste powietrze wokół nas". Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach i proponowanych przedsięwzięciach. Zapoznały się z istotnymi faktami na temat szkodliwości dymu papierosowego oraz biernego palenia. Nauczyły się jak należy postępować w sytuacji kiedy inni przy nich palą. Kolejnym działaniem było przedstawienie inscenizacji pt. "Czyste powietrze wokół nas", w którym dzieci przekonują rodziców , że muszą dbać o środowisko i o własne zdrowie oraz że palenie jest szkodliwe. Przedszkolaki bardzo aktywnie włączyły się w przygotowanie występu, na który zaprosiliśmy wszystkie grupy przedszkolne i oddziały zerówek przy Szkole Podstawowej nr 3. Pomógł im w tym zielony Dinek oraz jego piosenka. Koordynatorem programu w placówce są Panie Natalia Solecka i Marzena Sugier. (ms)

Galeria zdjęć
Przedszkolne logofigle
  27 marca w naszym przedszkolu odbył się konkurs logopedyczny "Przedszkolne logofigle" promujący dbałość o piękno ojczystego języka. Uczestnicy wraz z rodzicami prezentowali wierszyki o zabawnej tematyce. Na naszej przedszkolnej scenie swoimi recytatorskimi umiejętnościami popisywały się zebry, słonie, krówki, kaczki dziwaczki i inne bajkowe postaci. Nad przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: Pani Danuta Kloc- Dyrektor PM2, Pani Katarzyna Hulip- przewodnicząca Rady Rodziców i Pani Joanna Orzeszko- pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej, które nagrodziło wszystkich uczestników pamiątkowymi dyplomami i upominkami. Dzieciom i ich rodzicom dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy na kolejna edycję. Organizatorem konkursu jest Pani Dorota Winiarczyk. (dw)

Galeria zdjęć
ROZTAŃCZONA WIOSNA "Biedronek"
  21 marca wraz z wiosną poddaliśmy się tanecznym pląsom. Na zaproszenie Szkoły Podstawowej nr 3 we Włodawie uczestniczyliśmy w "Szkolnym festiwalu tańca". Podziwialiśmy popisy taneczne uczniów, ale także naszych przedszkolaków, bowiem dzieci z najstarszej grupy - "Biedronki" zaprezentowały na festiwalu tanecznym dwa tańce: "Przedszkolaczek - krakowiaczek" oraz "Sen aniołów". Krakowiaczek z przytupem rozgrzał widownię, jednak najwięcej emocji dostarczył anielski taniec, który zachwycił nie tylko wykonaniem, ale także muzyką i strojem. Tańce przygotowała Pani Bogusława Górska. (bg)

Galeria zdjęć
Żabki w bibliotece
  Żabki udały się na wycieczkę do Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie w celu zapoznania się z pracą bibliotekarza. Pani pokazała przedszkolakom imponujący zbiór książek dla dzieci, przeczytała ciekawą książeczkę. Dzieci miały także okazję pograć na keyboardzie, który miał zaprogramowane dźwięki różnych instrumentów. Żabki dowiedziały się również co należy zrobić, aby założyć kartę biblioteczką by częściej odwiedzać to piękne i ciekawe miejsce.(kk)

Galeria zdjęć
Żabki sadzą kwiatki
  Żabki w oczekiwaniu na piękną i ciepłą wiosnę założyły w swojej sali "pachnący kącik". Posadziły tam piękne i pachnące kwiatki, które będą ozdabiały ich salę.(kk)

Galeria zdjęć
Zimo płyń do morza!
  21 marca nasze przedszkolaki z grup Żabki i Smerfy na zaproszenie Muzeum - Zespołu Synagogalnego we Włodawie wzięły udział w uroczystym pożegnaniu zimy. Dzieci uroczystym korowodem ulicami miasta udały się nad rzekę Włodawkę, gdzie utopiły Marzannę i radośnie powitały wiosnę.

Galeria zdjęć
Teatrzyk Kamishibai w naszym przedszkolu
  6 marca do naszego przedszkola zaprosiliśmy Panią Małgorzatę Topolską- pracownika Miejskiej Biblioteki Publicznej, która zaprezentowała dzieciom z grupy Misie i Żabki Teatrzyk Kamishibai. Bajka pt. "Zakochani" przedstawiała historię bociana i żabki, którzy się w sobie zakochali. Dzieci chętnie skorzystały też z możliwości "samodzielnego tworzenia" bajki. Przedstawienie w tak niecodziennej formie bardzo nam się podobało, za co bardzo dziękujemy Pani Małgosi.(dw)

Galeria zdjęć
Misie dbają o zdrowie
  Drugi tydzień marca w grupie Misie upłynął pod hasłem "Dbamy o zdrowie". Przedszkolaki dowiedziały się, że aby być zdrowym należy właściwie się odżywiać, pamiętać o aktywności ruchowej i dbać o higienę. Wykorzystując w praktyce zdobyte wiadomości dzieci samodzielnie przyrządziły z owoców sałatkę i koreczki. Degustując witaminowe pyszności obiecały, że będą pamiętały o zdrowym odżywianiu. Misie dowiedziały się też kto dba o nasze zdrowie poznając zawód stomatologa i ratownika medycznego. Podczas wizyty u pani dentystki dzieci zdobyły też cenną wiedzę na temat prawidłowego dbania o higienę jamy ustnej. W zorganizowaniu cennej lekcji o zdrowiu dziękujemy Pani Agnieszce Kuryluk i Pani Dorocie Mazurek.(dw)

Galeria zdjęć
Świętujemy!
  Ósmego marca nasze małe kobietki i mężczyźni mieli okazję do świętowania. Ten dzień upłynął przedszkolakom radośnie i miło. Smerfy wybrały się na pizzę, Biedronki do dziecięcej sali zabaw. Dziewczynki otrzymały kwiaty, chłopcy upominki :) Dziękujemy rodzicom za pomoc w zorganizowaniu atrakcji.

Galeria zdjęć
Wizyta strażaka w przedszkolu
  W piątek 8 marca w grupie Smerfy mieliśmy niezwykłego gościa przedstawiciela Państwowej Straży Pożarnej we Włodawie. W trakcie spotkania strażak zapoznał dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych. Strażak przypomniał dzieciom numer alarmowy do straży pożarnej: Pan Tomek zaprezentowali naszym wychowankom m.in. ubranie specjalne i sprzęt ochrony dróg oddechowych. Dzieci miały okazję wysłuchać informacji na temat jak pomóc sobie lub koledze w przypadku zranienia czy urazu oraz jak udzielić pierwszej pomocy. Duże wrażenie na przedszkolakach zrobił "Fantom'', na którym dzieci uczyły się sztucznego oddychania oraz reanimacji. Przedszkolaki obserwowały w jaki sposób wykonuje się sztuczne oddychanie oraz jak wyglądają oddechy ratownicze, po czym same zabrały się do udzielania pomocy. Spotkanie to miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie najmłodszych z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w wypadku nieobecności osób dorosłych. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Uważnie słuchały o niebezpiecznej pracy strażaka i chętnie wypowiadały się na zadawane pytania. Przedszkolaki z wielką radością przymierzały hełm, aby poczuć się choć przez chwilę strażakiem. Dziękujemy bardzo panu Tomaszowi Bajukowi za przybycie i poświęcenie nam swojego cennego czasu.(ms)

Galeria zdjęć
Ferie w przedszkolu
  Podczas ferii dzieci aktywnie i wesoło spędzały czas w naszym przedszkolu. Zapraszamy do galerii.

Galeria zdjęć
Pokaz arborystyczny
  Grupa "Biedronki" miała niepowtarzalną okazję obejrzeć pokaz arborystyczny, który polegał na prawidłowo wykonanej pielęgnacji konarów drzewa. W ramach realizowania doradztwa zawodowego w przedszkolu nasi wychowankowie poznali całkiem nowy zawód. Arborysta nazywany również "chirurgiem drzew" to zawód polegający na pielęgnacji drzewa metodą alpinistyczną bez użycia ciężkiego sprzętu. W odróżnieniu od leśnika zajmuje się pojedynczymi drzewami, a nie całym kompleksem leśnym. Oglądany przez dzieci pokaz przycinki drzew, gdzie asekurację dla arborystów stanowiły tylko liny, wzbudził szczególny podziw. Udział w tym wydarzeniu miał na celu wspieranie dzieci w kształtowaniu ich preorientacji zawodowej. Organizatorem przedsięwzięcia była Inicjatywa Lokalna Między Drzewami, Burmistrz Włodawy oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej. Bardzo dziękujemy za zaproszenie.(dk)

Galeria zdjęć
Bal karnawałowy - Smerfy i Biedronki
  Zapraszamy do galerii.

Galeria zdjęć
Kolejny występ solowy Basi Chadam z grupy Biedronki
  Basia kolejny juz raz wzięła udział w Miedzyprzedszkolnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek organizowanym przez przedszkole Mała Akademia we Włodawie. Pięknie zaśpiewała pastorałkę "A kiedy wigilii przyjdzie czas". Jesteśmy bardzo dumni z występu i gratulujemy.(ał)

Galeria zdjęć
Bal karnawałowy - Żabki i Misie
  7 lutego w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Na to wydarzenie dzieci czekały od dawna. Już od samego rana do przedszkola przybywały wróżki, królewny, rycerze i wiele innych postaci, które za sprawą magii przeniosły się prosto do bajki "Rio". W towarzystwie bajkowych bohaterów zabawa była przednia. Nie lada atrakcją były prawdziwe papugi, którym również udzielił się radosny klimat. Gdy zabawa karnawałowa dobiegała końca, wszyscy przyznali, że z niecierpliwością będą czekali na kolejny bal. Zabawę karnawałową w grupie Żabki i Misie prowadziły Panie: Dorota Winiarczyk i Sylwia Szkotek.(dw)

Galeria zdjęć
Goście w grupie Misie
  31 stycznia grupę Misie odwiedziły przedszkolaki ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Zaśpiewaliśmy naszym nowym kolegom kilka piosenek, a oni odwdzięczyli się nam tym samym. Następnie przyszła pora na wspólne tańce i zabawę. Dziękujemy serdecznie za mile spędzony czas.(ss)

Galeria zdjęć
ZESPÓŁ KRESOWIANKI W PM2
  Zespół Śpiewaczy "Kresowianki" ze Stowarzyszenia Twórców Kultury Nadbużańskiej im. J. Kalinowskiego we Włodawie zaprezentował przedszkolakom dawne kolędy i pastorałki z okolic Podlasia oraz bożonarodzeniowe tradycje i obrzędy. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały tych artystycznych prezentacji, w szczególności zwracając uwagę na stroje i przebrania członków zespołu. Celem spotkania było zaprezentowanie dzieciom bogatego dorobku kulturalnego regionu pogranicza. Dziękujemy za przybycie i czas poświęcony muzycznej podróży przez dawne tradycje:)(dk)

Galeria zdjęć
Biedronki na wystawach w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie.
  Biedronki na wystawach prac plastycznych Pani Agnieszki Kuryłowicz pt."Zbiorowisko" oraz Wiktorii Lis "Horyzont marzeń" w MBP we Włodawie.(ał)

Galeria zdjęć
Harcerze w przedszkolu
  Ciąg dalszy czytania przez Harcerzy dzieciom w przedszkolu.(ał)

Galeria zdjęć
Dzień Babci i Dziadka w grupie Smerfy
  Zapraszamy do galerii.

Galeria zdjęć
BIEDRONKI BABCIOM I DZIADKOM
  Grupa BIEDRONKI zaprosiła swoje Babcie i Dziadków na wspaniałą uroczystość z okazji ich święta. Młodzi aktorzy po raz kolejny popisali się znakomitym występem. Rozbawieni goście podziwiali występy swoich wnucząt, w tym taniec pt. "Babuszki staruszki." Zachwytom nie było końca. Po popisach wokalnych, aktorskich i tanecznych dzieci wręczały własnoręcznie wykonane upominki, a następnie zaprosiły Babcie i Dziadków do specjalnie na ten dzień przygotowanej "Kawiarenki".(dk)

Galeria zdjęć
Dzień Babci i Dziadka w grupie Żabki
  Zapraszamy do galerii.

Galeria zdjęć
Dzień Babci i Dziadka w grupie Misie
  Zapraszamy do galerii.

Galeria zdjęć
My się zimy nie boimy
  My się zimy nie boimy. Tak wołały maluchy, gdy zobaczyły pierwszy śnieg. Szybko opanowały nauką samodzielnego ubierania się i wyruszyły na spotkanie z Panią Zimą.(dw)

Galeria zdjęć
Ze sztuką za pan brat
  Twórczość plastyczna jest jedną z najważniejszych form działalności dziecka w wieku przedszkolnym. Jest źródłem dobrej zabawy, radości, podstawową formą uczenia się oraz zdobywania, wiedzy o otaczającej rzeczywistości. Nasze maluchy bardzo lubią zajęcia plastyczne, które wyzwalają ich ekspresje, rozwijają twórczą inicjatywę, pomysłowość, a przede wszystkim wiarę we własne siły.(dw)

Galeria zdjęć
BIEDRONKI AKTORAMI
  Najstarsza nasza grupa zaprosiła wszystkie swoje koleżanki i kolegów z PM2 oraz zaprzyjaźnione grupy 0a, 0b, i "Małe Skrzaty" z SP3 na swoje występy. Młodzi aktorzy zachwycili widzów żywiołowym spektaklem. Duże wrażenie na wszystkich zrobił taniec dziewczynek pt. "Narodziny gwiazdy" wykonany do muzyki klasycznej. Czekamy na kolejne popisy Biedronek:-).(dk)

Galeria zdjęć
Włodawskie harcerki w przedszkolu
  Ku zadowoleniu dzieci nasze przedszkole nawiązało współpracę z 1 Włodawską Drużyną Harcerek "Czeremcha" im. Henryki Bartnickiej - Tajchert. Włodawskie harcerki pierwsze spotkanie z przedszkolakami rozpoczęły od przeczytania naszym wychowankom przeróżnych bajek. One wiedzą, że czytanie dzieciom ma ogromny wpływ na ich rozwój emocjonalny, społeczny i umysłowy. Akcja ta pięknie wpisuje się w realizowaną przez nas kampanię społeczną "Cała Polska czyta dzieciom". Po zajęciach czytania były pląsy i zabawy harcerskie. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.(dk)

Galeria zdjęć
Gość w grupie Biedronki
  Poniedziałkowe popołudnie Biedronki spędziły przy pięknych opowieściach czytanych przez mamę Michałka Panią Małgosię Wiśniewską. Dziękuje za mile spędzony czas(ał)

Galeria zdjęć
Niespodzianka w grupie Misie
  Sala grupy "Misie" wzbogaciła się o nową tablicę sensoryczno - motoryczną. Zabawka została zainspirowana pedagogiką Montessori, która mówi, że dziecko przyswaja wiedzę ze środowiska, w którym się znajduje. Idąc tym tropem wprowadzamy do otoczenia dzieci elementy wykorzystywane w życiu i w domu, a dzieci traktują je jako najlepsze zabawki.(dk)

Galeria zdjęć
Teatrzyk lalek
  Biedronki i Smerfy skorzystały z zaproszenia szkolnych zerówek i oglądały piękna inscenizacje Jasełek oraz teatrzyk świąteczny w wykonaniu Pani Krystyny Puły.(ał)

Galeria zdjęć
Jasełka w grupie Biedronki
  Zapraszamy do galerii.

Galeria zdjęć
Jasełka w grupie Misie
  Zapraszamy do galerii.

Galeria zdjęć
Jasełka w grupie Smerfy
  Zapraszamy do galerii.

Galeria zdjęć
Jasełka w grupie Żabki
  Zapraszamy do galerii.

Galeria zdjęć
Konkurs na najpiękniej ubraną choinkę
  14 grudnia nasze przedszkolaki wraz z paniami wybrały się na włodawski deptak, aby przystroić miasto w świąteczną szatę. Za sprawą konkursu na najpiękniej ubraną choinkę, ogłoszonego przez Burmistrza Włodawy, maluchy cały tydzień przygotowywały bożonarodzeniowe ozdoby choinkowe i łańcuchy. Dekoracji wylosowanego drzewka towarzyszyły uśmiechy i radosne okrzyki. Przedszkolaki zabawiał święty Mikołaj, który poprowadził świąteczny korowód. Do dekorowania choinek zaproszone zostały włodawskie placówki oświatowe. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody, które wręczyli Burmistrz Włodawy Pan Wiesław Muszyński oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej Pani Joanna Szczepańska.(mc)

Galeria zdjęć
"Szlachetna Paczka" - pomagamy!
  Drodzy Darczyńcy, Jak co roku w okresie świątecznym zachęcamy rodziców naszych przedszkolaków do pomocy innym. W tym roku, we współpracy z Miejskim Przedszkolem Integracyjnym oraz NZOZ Przychodnia Medycyny Rodzinnej "Vita", wzięliśmy udział w akcji "Szlachetna Paczka". Przedstawiamy Państwu relację ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki: Pani Anna wraz z Wiktorem są bardzo wdzięczni za wszystko, co otrzymali od Państwa. Za ten wielki dar serca. Pani Anna zaniemówiła ze wzruszenia. Otwierając każdą kolejną paczkę nie kryła łez poruszenia i wzruszenia. Jest bardzo wdzięczna każdej osobie, która pomogła jej rodzinie. Wierzy w to, że dobroć, którą otrzymali od Państwa, wróci do Was ze zdwojoną siłą. Wiktor otwierając pudła mówił tylko: "oooo" i "woow". Wiedział, że wiele rzeczy, które się tam znajdowały były poza zasięgiem ich rodziny, a dzięki Państwu spełniły się marzenia i pragnienia noszone w środku. Wychodząc od rodziny Wiktor z całej siły przytulił się do mnie, a ja byłam pewna, że pomogliście Państwo odpowiedniej rodzinie w dobrym czasie. Co chce powiedzieć od siebie rodzina: Pani Anna tuż przed naszym wyjściem stanęła, patrząc na te wszystkie paczki, łzy spłynęły po jej policzku, a z ust wybrzmiało łamiącym się głosem "dziękuję".(dk)

Galeria zdjęć
VI MIĘDZYPRZEDSZKOLNA SPARTAKIADA PRZEDSZKOLAKÓW o puchar przechodni BURMISTRZA WŁODAWY
  Jak co roku Przedszkole Miejskie nr 2 we Włodawie było organizatorem VI Międzyprzedszkolnej Spartakiady Przedszkolaków o puchar przechodni Burmistrza Włodawy. W tym roku odbyła się ona jednak w nietypowej atmosferze. Wszyscy byli mocno zaskoczeni, bo halę sportową 7 grudnia 2018 opanowały czerwone Mikołaje. Zarówno zawodnicy, kibice, jak i członkowie komisji wystąpili w roli Mikołajów. Konkurencje były wesołe i także powiązane z tematem mikołajkowym. Był bieg Mikołajów z workiem prezentów, wyścigi zaprzęgów reniferów, ubieranie choinki. Mikołaje zmagały się w noszeniu prezentów przez komin i robili także "szlachetne paczki". W Jury także zasiedli Mikołaje: Wiesław Muszyński - Burmistrz Włodawy, Agata Zakrzewska - Kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Promocji w Urzędzie Miejskim we Włodawie, Maria Czaus - emerytowana Dyrektor Przedszkola Integracyjnego we Włodawie. Sponsorem nagród dla przedszkoli był Urząd Miejski we Włodawie i Przedszkole Miejskie nr 2. Nadzór organizacyjny nad całością pełniła główna Mikołajka - Dyrektor Przedszkola nr 2 we Włodawie - Pani Danuta Kloc, a imprezę przygotowała i prowadziła Mikołajka - Bogusława Górska. (bg)

Galeria zdjęć
Mikołajki w grupie Smerfów i Biedronek
  Mikołaj nie zapomniał o Biedroneczkach i Smerfikach. Nasze starszaki musiały wykazać się nie lada cierpliwością. Jednak rozmowa z gościem, zabawa, kolorowe prezenty zrekompensowały dzieciom długie oczekiwanie.. A prezenty były wspaniałe:) Przedszkole składa serdeczne podziękowania Radzie Rodziców za pomoc w organizacji spotkania, a tacie Kornela i Cypriana za brawurowe, jak co roku, odegranie swojej roli! Zapraszamy do galerii.(mc)

Galeria zdjęć
Mikołajki w grupie Żabek i Misiów
  "Wszystkie dzieci Mikołaja kochają, Wszystkie dzieci na Niego czekają. Moc prezentów każdemu przyniesie, Każe dziecko z prezentów się cieszy.." Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego starannie. Każda grupa wykonuje bardzo ciekawe prace plastycznych, na których oczywiście króluje Mikołaj. Oprócz prac plastycznych, wszystkie grupy przygotowują piosenkę lub wiersz, które będą mogły zaprezentować przed tak wyjątkową osobą. Dzieci uwielbiają te przygotowania i mimo, że zajmują im one wiele czasu, robią to z wielką przyjemnością. Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością nasłuchiwały "Mikołajowych" dzwoneczków:) A kiedy już się zjawił przyniósł worek pełen prezentów Misiakom i Żabkom. Zapraszamy do galerii.(mc)

Galeria zdjęć
Mikołajki na basenie
  Biedronki skorzystały z zaproszenia lekcji pływania w MOSiR Włodawa. 5 grudnia podczas zajęć w wodzie dzieci odwiedził Święty Mikołaj. Radość była ogromna. Mikołaj każdemu pływakowi podarował prezent. Dzieci szczęśliwe i przejęte deklarowały Mikołajowi chęć systematycznego uczęszczania na lekcje pływania.(ał)

Galeria zdjęć
Andrzejki
  Dnia 30 listopada przedszkolaki wesoło bawiły się na zabawie andrzejkowej. Wróżby, konkursy i wesołe zabawy umiliły dzieciom ten magiczny, zaczarowany dzień. Zabawy prowadziła M. Sugier i K. Kapitan.(kk)

Galeria zdjęć
Dzień Pluszowego Misia
  Jak co roku w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci przyniosły swoje pluszaczki - ulubione ukochane, przytulanki. Wspólne tańce, konkursy i zabawy przyniosły wszystkim wiele radości a dzień spędzony z ukochanym misiem był niezapomnianym przeżyciem. Prowadzące: K. Kapitan i M. Sugier.(kk)

Galeria zdjęć
Patriotycznie w Muzeum
  Biedronki i Smerfy spędziły czas. Grupy wzięły udział w warsztatach patriotycznych zorganizowanych przez Pana Bogdana Smolika. Prezentacja multimedialna o symbolach narodowych zakończyła sie Quizem oraz pracą plastyczna - z odbitych dłoni maczanych w farbie powstały piękne godła była również zabawa ruchowa ucząca postawy podczas śpiewania hymnu oraz pogadanka z której powstał obraz "Prawdziwego patrioty"(ał)

Galeria zdjęć
Nauka i rozrywka - oglądamy film w technologii VR
  Wszystkie nasze grupy przedszkolne uczestniczyły w piątek (23.11) w projekcji filmu edukacyjnego "Świat podwodny" w technologii VR (rzeczywistości wirtualnej). Dzięki niej, za pomocą specjalnych googli, nasi wychowankowie przenieśli się w sam środek mórz i oceanów, co pozwoliło im na bardzo bliskie spotkanie z żyjącymi tam zwierzętami. Dzieci obserwowały i "dotykały" m. in. żółwie morskie, płaszczki, delfiny czy rekiny. Oglądając pływające zwierzęta morskie słuchały jednocześnie ciekawostek na ich temat. Była to doskonała okazja do połączenia nauki i rozrywki.(dk)

Galeria zdjęć
Biedronki w listopadzie
  Biedronki w listopadzie wzięły udział w zajęciach bibliotecznych i obejrzały wystawę. Przedszkolaki pracują z literkami. Jest to końcowy etap wyszukiwania poznanej litery Metodą Dobrego Startu. Poznana i wyszukana litera wędruje do klasera z literami gdzie będą układane wyrazy z poznanych już liter.(ał)

Galeria zdjęć
Święto Niepodległości we Włodawie
  11 listopada delegacja wychowanków naszego przedszkola wspólnie z Panią Dyrektor Danutą Kloc oraz pracownikami placówki złożyła symboliczne kwiaty pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki.(dk)

Galeria zdjęć
Podziękowania za wspólne świętowanie
  Wychowankowie i pracownicy naszego przedszkola serdecznie dziękują za wspólne świętowanie podczas uroczystości niepodległościowych naszym gościom. Główne uroczystości patriotyczne uświetnili: Wiceprzewodniczące Rady Miejskiej pani Łucja Pamulska i pani Joanna Szczepańska, Prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Koło we Włodawie kpt. Edmund Brożek, Komendant Powiatowy PSP we Włodawie bryg. Paweł Matczuk, aspirant Kinga Zamojska - Prystupa KPP we Włodawie, starszy wychowawca Agnieszka Popko Zakład Karny we Włodawie, pani Joanna Tchórzewska i pan Grzegorz Krzaczek Nadleśnictwo Włodawa, Dyrektor PPP we Włodawie pani Joanna Litwiniuk - Kupisz, Dyrektor Szkoły Muzycznej I stopnia we Włodawie Pan Paweł Łobacz oraz Prezes Stowarzyszenia "Rodzina Katyńska Włodawa" pani Maria Durys. Państwa obecność była dla nas bardzo ważna. Dziękujemy!(dk)

Galeria zdjęć
Taniec dla Niepodległej w Przedszkolu Miejskim nr 2
  W Przedszkolu Miejskim nr 2 we Włodawie uczy się, iż uczucia patriotyczne można wyrażać nie tylko poprzez śpiew, słowo, czy rysunek, ale także poprzez taniec, dlatego punktem kulminacyjnym uroczystości niepodległościowych był "Taniec z flagą" do muzyki klasycznej w wykonaniu grupy tanecznej przygotowanej przez Bogusławę Górską. W nastrój do właściwego odbioru tańca wprowadziła widzów recytacja wiersza Czesława Janczarskiego "Barwy ojczyste" w wykonaniu Juliusza Stachyry z grupy Biedronki. Słów pochwały nie szczędził organizatorom Prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Koło we Włodawie kpt. Edmund Brożek, który w posumowaniu stwierdził, iż widząc takich patriotów jest spokojny o Włodawę i Polskę. Na zakończenie dyrektor Danuta Kloc w asyście przedstawicieli służb mundurowych wręczała dzieciom dyplomy i nagrody. Było pięknie i wzruszająco!(dk)

Galeria zdjęć
Festiwal Pieśni Patriotycznych w PM2
  Wyjątkowo uroczysty charakter miał Festiwal Pieśni Patriotycznych w Przedszkolu Miejskim nr 2 we Włodawie, zorganizowany z okazji 100 - lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Rozpoczęcie festiwalu poprzedziło zaśpiewanie 4 zwrotek hymnu narodowego, który w wykonaniu przedszkolaków brzmiał wyjątkowo wzruszająco. Potem były występy artystów - najmłodszych patriotów. Po prezentacji grup wszyscy uczestnicy festiwalu pięknie i radośnie odśpiewali piosenkę "Jesteśmy Polką i Polakiem", a następnie odpowiadały na pytania Władysława Bełzy z "Katechizmu młodego Polaka", które zadawała dzieciom prowadząca całą uroczystość - dyrektor przedszkola Danuta Kloc. Całość dopełnił wspólny śpiew zaproszonych gości - wiceprzewodniczących Rady Miejskiej, kombatantów, służb mundurowych, dyrektorów Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej i Szkoły Muzycznej we Włodawie oraz licznie przybyłych rodziców, dziadków i rodzeństwa wychowanków PM2. Akompaniament do śpiewanych wspólnie utworów "Białe róże" oraz "Wojenko, wojenko" wykonała Karolina Szewczyk - uczennica Szkoły Muzycznej I stopnia we Włodawie. W imieniu licznie przybyłych na tę uroczystość włodawskich służb mundurowych głos zabrał Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej bryg. Paweł Matczuk, który podkreślił wyjątkowo wysoki poziom festiwalu, zważywszy na wiek jego uczestników, składając gratulacje Pani Dyrektor oraz wychowawczyniom.(dk)

Galeria zdjęć
Uroczystości niepodległościowe w PM2
  9 listopada dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w Marszu dla Niepodległej. W celu upamiętnienia 100 - lecia Niepodległości Polski najmłodsze przedszkolaki w biało czerwonych barwach odwiedziły Dyrekcję, pracowników i uczniów Szkoły Podstawowej nr 3. Starsi koledzy i koleżanki z flagami i pomponami w barwach narodowych uczestniczyły w marszu ulicami naszego miasta.(dw)

Galeria zdjęć
Konkurs plastyczny w PM2 "Kocham Cię Polsko" rozstrzygnięty!
  Z okazji 100 - lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w Przedszkolu Miejskim nr 2 we Włodawie zorganizowano konkurs plastyczny "Kocham Cię Polsko". Celem konkursu było kształtowanie aktywnej i twórczej postawy wobec sztuki oraz tradycji patriotyczno-historycznej. Laureatami konkursu zostali: Anastazja Wszendyrówny i Jaś Hańdziuk z grupy Misie, Antoś Łotysz, Maja Polak, Filip Pamulski, Nikola Kwiatoń i Konstanty Wszendyrówny z Żabek, Ania Chudzik, Iga Hryciuk, Mateusz Bajuk z grupy Smerfy oraz Basia Chadam i Hieronim Nazarewicz z Biedronek. Nagrody i dyplomy laureatom wręczali podczas głównych uroczystości patriotycznych Prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Koło we Włodawie kpt. Edmund Brożek oraz Przewodnicząca Rady Rodziców pani Katarzyna Hulip. Konkurs zorganizowała pani Dorota Winiarczyk.(dk)

Galeria zdjęć
#RekordDlaNiepodłegłej
  Z okazji 100 - lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Przedszkole Miejskie nr 2 we Włodawie wzięło udział w akcji, organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej "Rekord dla Niepodległej". W związku z tym 9 listopada 2018 r. o symbolicznej godzinie 11.11 wszystkie oddziały grup przedszkolnych wraz z pracownikami odśpiewały 4 zwrotki hymnu narodowego "Mazurek Dąbrowskiego". Było to dla nas wszystkich duże przeżycie.(dk)

Galeria zdjęć
Dzień Edukacji Narodowej w PM 2
  Akademia związana z Dniem Edukacji Narodowej rozpoczęła się pięknym odśpiewaniem przez dzieci czterech zwrotek hymnu narodowego. Uroczystość ta byłą powiązana z "Pasowaniem na Przedszkolaka" najmłodszej grupy "Misie". Dzień ten był także okazją do docenienia i nagrodzenia pracowników przedszkola. Nagrody wręczała Dyrektor Danuta Kloc wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Tomaszem Korzeniewskim. Część artystyczną przygotowała grupa "Biedronki" pod kierunkiem Pani Aleksandry Łobko.(dk)

Galeria zdjęć
Dzień chłopaka w Smerfach
  Moc buziaków dla chłopaków Pod takim hasłem obchodziliśmy święto naszych małych dżentelmenów. Z tej okazji wybraliśmy się do Pizzerii ,, Prowincja". Kiedy pizze piekły się w gorącym piecu, dzieci miały czas na przypomnienie zasad właściwego zachowywania się w restauracji i kulturalnego sposobu spożywania posiłków. Następnie przedszkolaki przystąpiły do kosztowania, i zgodnie stwierdziły, że pizza była bardzo smaczna. Po skończonej degustacji, z pełnym brzuszkiem wróciliśmy do przedszkola.(ms)

Galeria zdjęć
Sałatka owocowa
  Smerfy poznają zasady zdrowego odżywiania, poznają witaminy znajdujące się w warzywach i owocach, uczą się zasad higieny i dbania o własne zdrowie, mają także możliwość rozwijania się w sztuce kulinarnej. Z bananów, pomarańczy, jabłek, gruszek, śliwek przygotowały pyszną sałatkę owocową. Zajęcia tego typu mają na celu zachęcić dzieci do spożywania warzyw i owoców oraz wspólnego gotowania. Dziękujemy bardzo rodzicom za przyniesienie owoców.(ms)

Galeria zdjęć
Biedronki w Urzędzie
  Grupa "Biedronek" zwiedziła siedzibę Urzędu Miejskiego we Włodawie. Celem wizyty było poznanie funkcjonowania Urzędu, jak również wyrabianie u naszych wychowanków postaw proobywatelskich. Dzieci z wyraźnym zainteresowaniem poznały sam budynek włodawskiego Ratusza, a także pracę urzędników. Dowiedziały się m.in. gdzie można zarejestrować działalność gospodarczą czy wyrobić dowód osobisty lub zameldować się. Wizyta ta sprawiła, że najmłodsi mieszkańcy rozpoczęły budowanie poczucia lokalnej tożsamości obywatelskiej. (dk)

Galeria zdjęć
Jesienne zabawy maluszków
  We wrześniu w naszej grupie powitaliśmy jesień. Dzieci poznały dary Pani Jesieni i spróbowały zdrowe, owocowe przysmaki. Małe przedszkolaki wykonały też jesienne prace plastyczne: kolorowe owoce, jesienne liscie i ślimaki z kasztanów. W tym miesiącu mieliśmy również pierwszą uroczystość grupową "Dzień Chłopaka". Z tej okazji przedszkolaki otrzymały słodkie upominki.(dw)

Galeria zdjęć
Biedronki świętują Dzień Chłopaka
  Dzień Chłopaka Biedronki uczciły wychodząc do restauracji na pizzę.(ał)

Galeria zdjęć
Witamy maluszki!
  Pierwsze dni w przedszkola to dla malucha ogromne przeżycie. Najmłodsze przedszkolaki dzielnie poradziły sobie z adaptacją w przedszkolu, a smutek i tęsknotę szybko zastąpiły uśmiechem i wesołą zabawą.(dw)

Galeria zdjęć
WAKACJE NA SPORTOWO w Przedszkolu Miejskim nr 2
  Pierwszy tydzień dyżuru wakacyjnego w przedszkolu upłynął dzieciom na sportowo, a jego ideą była promocja i upowszechnienie postaw sportowych, społecznych i zdrowotnych najmłodszych dzieci przez poprawę ich stanu zdrowia, sprawności fizycznej. Codziennie już od samego ranka dzieci ćwiczyły, śpiewały i tańczyły, a później był czas na zmagania sportowe. Rozgrywane były mecze w piłkę nożną na boisku "Orlik", gdzie walczyły najlepsze drużyny i najlepsi zawodnicy. Każdy chciał być Lewandowskim, Messim itd. Ku zaskoczeniu wszystkich, do gry w piłkę nożną garnęły się także dziewczęta. Dzieci w ramach zajęć GYM KIDS zbudowały wspólnie salę treningową z różnych elementów ćwiczebnych, gdzie musiały wykazać się dużą zwinnością i siłą w pokonywaniu bardzo trudnych przeszkód. W sali korekcyjnej ćwiczyły gry zespołowe, ćwiczenia z piłkami. I Spartakiada Letnia dla wszystkich grup odbyła się na boisku. Druga to była Spartakiada Zwierzątek, podczas której były wesołe zawody żabek, bocianów, gonitwa zajączka przez lisa. Wiele radości dostarczyły zabawy z chustą animacyjną - "Zaganianie owiec", "Łapanie zajączków". Odbył się także "Bieg Przełajowy" dookoła boisk, związany z dużym wysiłkiem naszych lekkoatletów. Wykorzystywaliśmy również czas na ćwiczenia na "Siłowni pod chmurką", co było nie lada wyzwaniem dla maluchów, które z wielkim zaparciem zmagały się ciężkimi maszynami do ćwiczeń. To był naprawdę tydzień wielkich zmagań sportowych. Zależy nam na tym, by dzieci pokochały sport, bo to daje nadzieję, ze kiedyś będą aktywne fizycznie. Nawet jeśli nie będą grać w futbol albo nie zostaną zawodowymi zawodnikami, to jednak będą dbać o swoją kondycję.

Galeria zdjęć
W Krainie Rumianku
  22 czerwca Żabki i Smerfy wyruszyły na wycieczkę do Krainy Rumianku w Hołownie. Przedszkolaki uczestniczyły w grach terenowych, podczas których odbyły wędrówkę po znanych baśniach. Następnie dzieci wzięły udział w warsztatach mydlarskich. Każdy miał możliwość wykonania kolorowych i pachnących mydełek. Podczas wycieczki znalazł się również czas na upieczenie kiełbasek oraz zabawę na placu zabaw. Do przedszkola wróciliśmy zmęczeni ale i bardzo zadowoleni z udanego dnia :)

Galeria zdjęć
Koniec roku w grupie Żabki
  Wielkimi krokami zbliżają się wakacje, a tym samym zakończenie roku w przedszkolu. Z tego powodu 20 czerwca w grupie Żabek odbyło się ognisko integracyjne, które było okazją do zabawy oraz rodzinnego spędzenia czasu. W podziękowaniu za wspólną przygodę, jaką był miniony rok dzieci zostały obdarowany dyplomami oraz pięknymi książkami. Serdecznie dziękujemy Państwu Nielipiuk za udostępnienie miejsca oraz wszystkim rodzicom za zaangażowanie w życie przedszkola. Życzymy wspaniałych, niezapomnianych i bezpiecznych wakacji.

Galeria zdjęć
Urodziny Alana i Filipa
  W czerwcu urodziny obchodzili Alan z Biedroneczek i Filip z Żabek. Wszystkiego najlepszego!

Galeria zdjęć
"Klapki dla Gambii" - pomagamy!
  Nasze przedszkole postanowiło przyłączyć się do ogólnopolskiej akcji "Klapki dla Gambii". Przez tydzień trwała zbiórka klapek dla dzieci z Afryki a zebrane buty trafiły do świetlicy w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym we Włodawie - ambasadora akcji na Terenie Włodawy. Za pomoc w zbiórce dziękujemy rodzicom oraz pracownikom przedszkola. Zbiórka została przeprowadzona z inicjatywy Pani Moniki Kisiel. (21.06.2018)

Galeria zdjęć
Przedszkolne wspomnienia grupy Misie
  W ramach realizacji autorskiego programu "Z książką na ty" realizowanego w naszym przedszkolu przez panią Dorotę Winiarczyk dzieci z grupy Misie samodzielnie wykonały książkę. Ostatnia wspólna praca przedszkolaków była uwiecznieniem w formie plastycznej ich wspólnych chwil spędzonych w przedszkolu. Na kartach książki znalazły się wspomnienia naszej sali, placu zabaw i wspólnych wycieczek. Kochanym przedszkolakom dziękujemy za piękne wspomnienia i życzymy wielu sukcesów w szkole.

Galeria zdjęć
Zajęcia otwarte dla rodziców w Misiach
  Dnia 8 czerwca 2018 roku w grupie Misie p. Natalia Solecka przeprowadziła zajęcia otwarte dla rodziców. Podczas nich Misie mogły pochwalić się ćwiczonymi przez cały rok w zerówce umiejętnościami czytania i pisania. Z łatwością odnajdowały swoje wizytówki z imionami, łączyły sylaby w wyrazy, odszukiwały ukryte w sali litery i poprawnie je nazywały. Wraz z rodzicami i młodszym rodzeństwem przedszkolaki bawiły się w pociąg literowy, śpiewały piosenkę oraz wykonały literową pracę plastyczną. Dziękujemy obecnym na zajęciach rodzicom za wspólnie miło spędzony czas.:)

Galeria zdjęć
Wizyta Żabek w stacji meteorologicznej
  Grupa Żabek została zaproszona przez Pana Krzysztofa Weremczuka do stacji meteorologicznej. Dzieci miały okazję zobaczyć przyrządy, dzięki którym dokonywane są pomiary temperatury, widzialności, czy wysokości opadu. Obserwowały zbieranie danych do prognozowania pogody oraz przypomniały sobie nazwy zjawisk atmosferycznych. Na zakończenie dzieci zostały obdarowane pysznymi cukierkami. Bardzo dziękujemy tacie Hani za zorganizowanie wizyty.

Galeria zdjęć
Żegnaj przedszkole kochane
  20 czerwca w grupie Misie odbyła się uroczystość Zakończenia Przedszkola. Przedszkolaki wcieliły się w role piratów, którzy śpiewając szanty przemierzali morskie przestworza. Kolejną niespodzianką przygotowaną specjalnie dla rodziców była prezentacja multimedialna, która była wspomnieniem czterech lat spędzonych w przedszkolu. Wzruszenia było co niemiara, a łzy przeplatały się ze śmiechem. Ostatnia część uroczystości rozpoczęła się polonezem w wykonaniu dzieci, po którym nastąpił montaż słowno- muzyczny. Przedszkolaki podziękowały wszystkim pracownikom przedszkola za wspólnie spędzone chwile, a pani dyrektor wraz z nauczycielkami wręczyła absolwentom książki, pamiątkowe dyplomy i upominki.

Galeria zdjęć
Żabki w pizzerii
  Dzięki uprzejmości Pana Sylwestra Kaczmarka grupa Żabek odwiedziła pizzerię Prowincja. Dzieci mogły zobaczyć jak wygląda miejsce pracy kucharza oraz proces przygotowania pizzy. Po chwili oczekiwania mogliśmy się zajadać pysznym smakołykiem. Na koniec Żabki otrzymały słodki upominek w postaci cukierków. Serdecznie dziękujemy tacie Bianki za zaproszenie.

Galeria zdjęć
PRZEDSZKOLNE WIERSZOWANIE "PRZEDSZKOLAK - MŁODYM PATRIOTĄ"
  Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 2 we Włodawie bardzo chętnie biorą udział w konkursach recytatorskich. Tym razem, aż 23 dzieci wzięło udział w zorganizowanym w przedszkolu po raz kolejny "Przedszkolnym wierszowaniu" pod tytułem "Przedszkolak - młodym patriotą". To także kolejne działanie przedszkola w ramach obchodów 100-lecia Niepodległości. I choć tematyka recytacji z pozoru wydawała się trudna, to dzięki aktywnemu włączeniu się rodziców w naukę wierszy i różnym działaniom nauczycieli udało się rozbudzać uczucie patriotyzmu w oparciu o konkretną literaturę. Wybrane wspólnie z rodzicami wiersze przybliżały to, co w Polsce piękne, wartościowe i niepowtarzalne, mówiły o miłość do ojczyzny przejawiającej się w różnych działaniach jej obywateli na przełomie lat. Udział dzieci w uroczystościach o charakterze patriotycznym, odświętny strój, prezentacja symboli narodowych, to pierwsze kroki, by dzieci mogły czuć się "młodymi patriotami". Nauka wierszy, hymnu, pieśni patriotycznych, składanie wieńców pod pomnikiem, odwiedzanie grobów poległych w walce o wolność żołnierzy, to dobra droga uczenia przedszkolaków patriotyzmu i dobrze, że mogą w tych działaniach mieć swój udział także rodzice. Dzieci z dumą i powagą recytowały wiersze przed swoimi rodzicami i dziećmi z całego przedszkola, za co otrzymały dyplomy i książeczki. Wierszowanie zorganizowała Pani Bogusława Górska.(21.06)

Galeria zdjęć
Misie czytają przedszkolakom
  W ramach kampanii "Cała Polska czyta dzieciom" dzieci z grupy Misie postanowiły poczytać swoim młodszym kolegom. 30 maja wybraliśmy się z wizytą do Żabek, a 11 czerwca do Małych Skrzatów z Oddziału Przedszkolnego przy szkole Podstawowej nr 3, gdzie wspólnie wysłuchaliśmy czytanej przez Klarę Smolińską opowieści o psie Clifordzie. Ci, którzy uważnie słuchali bajki, mieli szansę wziąć udział w mini- quizie i odpowiedzieć na zadawane przez Klarę pytania. Przedszkolaki przekonały się, że czytanie może być ciekawą przygodą.

Galeria zdjęć
Festyn Rodzinny w grupie Żabek
  W dniu 08.05.2018 r. w grupie Żabek odbył się Festyn Rodzinny, który obfitował w wiele atrakcji. Dzieci miały okazję przejechać się na kucykach oraz oglądać różne zwierzątka. Zrobiły również niespodziankę rodzicom z okazji ich święta odśpiewując piosenki, recytując wiersz i rozdając upominki. Dużo emocji wywołały także zawody w bieganiu oraz konkurencje sportowe. Przy ognisku czekał na nas zasłużony odpoczynek. Dziękujemy serdecznie za udział i pomoc w organizacji Festynu.

Galeria zdjęć
"Bliżej pieska" - Riko i Biedronki
  W ramach realizacji programu "Bliżej pieska" dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 2 we Włodawie odwiedził po raz kolejny pies terapeuta Riko i Pani Monika. Przedszkolaki dowiedziały się jak należy opiekować się psem, jak dbać o jego zdrowie, czym go karmić. Miały możliwość zabawy z psem oraz obserwowania jego sztuczek. Za udział w realizacji programu przedszkole uzyskało certyfikat. Zajęcia jak zawsze poprowadziła Pani Monika Kisiel.

Galeria zdjęć
Wycieczka Misiów do Zamościa
  15 czerwca Misie wraz z nauczycielkami i rodzicami wybrały się na wycieczkę do Zamościa. Najpierw odwiedziliśmy Manufakturę Słodyczy "Tęcza", gdzie mogliśmy się przyjrzeć jak powstają słodycze. Nie lada atrakcją było samodzielne wykonanie lizaków przez dzieci. Po "słodkiej atrakcji" zwiedzaliśmy Zamojską Starówkę. Kolejnym punktem naszej wycieczki było ZOO. Zwiedzanie ogrodu zoologicznego poprzedzone było pokazem multimedialnym pt. "Zamojskie koty" połączonym z mini- warsztatami. Następnie w towarzystwie pani przewodnik poznaliśmy "egzotycznych mieszkańców ZOO". Z bagażem miłych wspomnień i przeróżnych pamiątek wróciliśmy do domu.

Galeria zdjęć
Szkoła tuż tuż
  13 czerwca naszą grupę odwiedziła pani psycholog z Poradni Pedagogiczno- Psychologicznej we Włodawie. Pani Anna Suska przeprowadziła warsztaty pt. "Szkoła tuż tuż". W czasie zajęć dzieci uczyły się jak radzić sobie z trudnymi sytuacjami. Przedszkolaki, wykonując różne zadania, doskonaliły kompetencje społeczne, m.in. umiejętność pracy w grupie. Wyzwaniem, które wymagało najwięcej samokontroli było wspólne tworzenie obrazu bez porozumiewania się. Równie ciekawe było wspólne budowanie jak najwyższej wieży. Pani Ani serdecznie dziękujemy za bardzo ciekawe zajęcia. Dzięki nim i magicznemu kryształkowi przyszli uczniowie bez trudu poradzą sobie nawet z najtrudniejszymi wyzwaniami szkolnymi.

Galeria zdjęć
Wesoła szkoła!
  18 czerwca Misie odwiedziły Szkołę Podstawową nr 2. Panie: Ewa Puchacz, Aldona Zdunek i Anna Gajewska- Dorosz zaprosiły dzieci do wspólnej zabawy. Przedszkolaki wzięły udział w mini- zawodach sportowych, w czasie których drużyny rywalizowały ze sobą przeciągając linę czy skacząc na piłkach. Korzystając z pięknej pogody puszczaliśmy bańki mydlane i robiliśmy kolorowe tatuaże. Wizyta w szkole była dla nas ciekawą i niezapomnianą przygodą.

Galeria zdjęć
Urodziny!
  Ostatnio urodziny obchodzili Smerfetka Kalinka, Żabki Tymon, Pola i Anielka, Biedronki Natalka i Tymon. Pięknie czytała nam również mama Basi.

Galeria zdjęć
Zajęcia otwarte dla rodziców w grupie Żabki
  W dniach 22.05 oraz 29.05 w grupie Żabek zostały przeprowadzone zajęcia otwarte dla rodziców o tematyce "Serce dla rodziców" oraz "Na wsi". Dzieci przeliczały elementy, wykonywały ćwiczenia kształtujące orientację przestrzenną, rozpoznawały figury, uczestniczyły w zabawach ruchowych. Podczas zajęć rodzice mogli zaobserwować jak ich dziecko funkcjonuje w grupie oraz jak radzi sobie z podejmowanymi zadaniami. Serdecznie dziękujemy rodzicom za obecność.

Galeria zdjęć
XVII Olimiada Przedszkolaków
  Nasze przedszkolaki po raz kolejny wzięły udział w sportowych zmaganiach przygotowanych przez Przedszkole Miejske nr 1 we Włodawie. Dzieci miały okazję sprawdzć się w specjalnie przygotowanych konkurencjach i przyjemnie spędzić czas na świeżym powietrzu. Zapraszamy do galerii.

Galeria zdjęć
Spotkanie ze sztuką
  W ostatnim tygodniu maja w naszej grupie rozmawialiśmy o muzyce. Dzieci poznały instrumenty muzyczne, na których nasza "mała orkiestra" wykonała akompaniament do znanej melodii. W czasie naszych zajęć nie zabrakło też tańca. Nasze baletnice popisywały się umiejętnościami tanecznymi do utworów muzyki klasycznej. Na zakończenie przygody ze sztuką, przedszkolaki zainspirowane utworem Vivaldiego "Cztery pory roku. Wiosna", stworzyły piękne krajobrazy wiosenne.

Galeria zdjęć
Misie poznają zawód ratownika medycznego
  8 czerwca dzieci z grupy Misie wybrały się z wizytą do Stacji Ratownictwa Medycznego. Dzięki uprzejmości pracowników stacji mieliśmy możliwość obejrzenia wyposażenia karetki oraz sprzętu ratującego życie. Zaciekawione przedszkolaki miały wiele pytań, dzięki czemu dowiedziały się jak bardzo odpowiedzialny jest zawód ratownika medycznego.

Galeria zdjęć
Misiowe spotkanie z bajką
  7 czerwca w grupie Misie odbyły się zajęcia pt. "Spotkanie z bajką". Dzięki naszej wyobraźni przenieśliśmy się w przeszłość, gdzie czekała na nas bajkowa niespodzianka. Zorganizowaliśmy seans zapomnianych bajek wyświetlanych na rzutniku na klisze. Niektórzy po raz pierwszy mieli okazję obejrzeć bajkę w takiej tradycyjnej formie. Nie lada atrakcją była również inscenizacja bajki "Rzepka" w wykonaniu dzieci. Wszystkie przedszkolaki miały ogromną frajdę wcielając się w bajkowych bohaterów zmagających się z oporną rzepką.

Galeria zdjęć
Witajcie w naszej bajce - Dzień Dziecka w Przedszkolu
  Dzień Dziecka to radosne święto dla wszystkich przedszkolaków. Z tej okazji Panie przygotowały naszym milusińskim moc atrakcji. Poranek maluchy rozpoczęły aktywnie na świeżym powietrzu. Maluchy zamieniły się w bajkowe postaci - na roześmianych buziach pojawiły się kotki i motylki:) Chwilę później kolejna niespodzianka - pyszny tort w wykonaniu Pani Moniki smakował niesamowicie! Kolejną niespodziankę przygotowali rodzice! Przedszkolaki obejrzały spektakl "Nie ma tego złego". Rodzice długo ćwiczyli i poświecili dużo czasu - ale udało im się - na scenie zagrali profesjonalnie i bez tremy. Śmiech radość i duma maluchów z rodziców - takie uczucia towarzyszyły nam już do końca dnia!

Galeria zdjęć
Spektakl w wykonaniu Rodziców Pt. "Nie ma tego złego"
  Miesiąc czerwiec rozpoczynamy świętem, jakim jest Międzynarodowy Dzień Dziecka. Z tej okazji nasi Kochani Rodzice sprawili naszym wychowankom wspaniałą niespodziankę i zaprosili dzieci na spektakl w wykonaniu Rodziców pt. ,, Nie ma tego złego." Przedszkolaki ze wszystkich grup obejrzały przedstawienie z zapartym tchem i z niecierpliwością oczekiwały kolejnych postaci, które pojawiały się na scenie. W przedstawieniu można było obejrzeć brawurowe role Jasia i Małgosi, Czerwonego Kapturka, Babci, Gajowego, Krasnoludków, Czarownicy, Złej Królowej, Smoka, Wilka, Wróżki, Króla Kraka, Dratewki. Każda z postaci zagrana została wyjątkowo i oryginalnie. Doskonałą grę rodziców uzupełniły fantastycznie dobrane stroje. Nasze dzieci widziały wiele teatrzyków, w których grali profesjonalni aktorzy, ale Wy byliście najlepsi. Dziękujemy za zaangażowanie, za to że w tak zabieganym życiu znajdujecie czas i poświęcacie go nie tylko swojej rodzinie i dzieciom, ale także Przedszkolu:). Cudni aktorzy, wspaniałe przedstawienie, śmiech do łez, radość dzieci i bajkowe wspomnienia - gratulujemy i baaaaaaaaaaaaardzo dziękujemy.

Galeria zdjęć
Święto Mamy i Taty u Smerfików
  Smerfiki przygotowały kochanym rodzicom wspaniały prezent. Wspólnie z Paniami ćwiczyły wierszyki, piosenki oraz tańce aby zaprezentować je mamusiom i tatusiom z okazji ich święta. Maluchy pięknie recytowały i śpiewały a na koniec wręczyły rodzicom upominki, które z pewnością będą przypominały miłe chwile.

Galeria zdjęć
Dzień Matki i Ojca w Misiach
  W dniu 28 maja 2018 roku grupa Misie obchodziła Dzień Matki i Ojca. Część dziewczynek zamieniła się w bratki, konwalie, stokrotki i inne kwiatki. Pozostałe dzieci recytowały wiersze. Wszyscy razem pięknie odśpiewali kilka piosenek o mamie i tacie, w tym po angielsku. Występ małych artystów do łez wzruszył licznie przybyłych na uroczystość gości. Na zakończenie każde dziecko wręczyło swoim rodzicom własnoręcznie zrobione upominki.:)

Galeria zdjęć
Misie z wizytą u artystów
  24 maja grupa Misie uczestniczyła w II Międzynarodowym Plenerze Malarsko- Rzeźbiarskim "Obrazy Historii- 100 lat Niepodległej". Przedszkolaki wybrały się do siedziby Stowarzyszenia Twórców Kultury Nadbużańskiej im. J. Kalinowskiego, gdzie mogły się przyjrzeć pracy malarzy tworzących swoje dzieła. Dzieci obejrzały również ciekawą galerię malarsko- rzeźbiarską. Dowiedziały się również do czego służyło krosno. Warsztaty, w których uczestniczyliśmy okazały się ciekawą lekcją kulturowo- etnograficzną.

Galeria zdjęć
Cała Polska czyta dzieciom
  W ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom 25 maja naszą grupę odwiedziły uczennice z kl. VIIc Szkoły Podstawowej nr 3. Ola, Amelia i Julia przeczytały dzieciom wiersze o dobrym wychowaniu, które stały się inspiracją na temat savoir- vivru. Dziewczynkom, jak również pani Edycie Biront- Maik serdecznie dziękujemy za włączenie się w kampanię promującą czytelnictwo wśród dzieci.

Galeria zdjęć
KOCHAM CIĘ POLSKO - przedszkolne recytacje
  Pod takim hasłem odbyły się VII Międzyprzedszkolne Prezentacje Recytatorskie zorganizowane przez Przedszkole Miejskie nr 2 we Włodawie w nawiązaniu do 100 - lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Celem konkursu było kultywowanie postaw patriotycznych, zapoznanie dzieci z poezją zawierającą treści patriotyczne na poziomie edukacji przedszkolnej, wspieranie aktywności twórczej dzieci oraz rozwijanie ich zdolności. Umiłowanie Ojczyzny przez dzieci wyrażało się we właściwym doborze wierszy i dziecięcą interpretację. Członkami Jury były: Teresa Ciodyk - lokalna poetka; Małgorzata Topolska i Joanna Orzeszko - przedstawicielki MBP we Włodawie. Wszystkie recytujące maluchy otrzymały dyplomy, książeczki i czerwone balony. Rozśpiewane i roześmiane mogły wrócić do swoich placówek, a to dzięki Pani Bogusławie Górskiej, która odpowiadała za przebieg konkursu.(24.05)

Galeria zdjęć
Urodziny Biedroneczki Weroniki
  We wtorek Biedronki świętowały urodziny Weroniki. Z tej okazji były życzenia, zabawy i niespodzianka urodzinowa oraz wiele radości. Solenizantka kocha bajki wiec z tej okazji przyszła mama i brat by spędzić bajkowe popołudnie na czytaniu bajek dzieciom. Niespodzianka sie udała i solenizantce jeszcze raz życzymy samych radości i szczęśliwych dni!

Galeria zdjęć
Nietypowe zwiedzanie biblioteki
  14 maja Misie po raz kolejny odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną. Tym razem pani Joasia Orzeszko przygotowała nam nie lada atrakcję. Przedszkolaki miały możliwość zwiedzenia biblioteki w nieco nietypowej formie- "podchodów". Dzieci zostały podzielone na dwie grupy, których zadaniem było poszukiwanie w budynku biblioteki wskazówek prowadzących do rozwiązania hasła krzyżówki. Misiowa rywalizacja okazała się niesamowitą przygodą mającą na celu poznanie wszystkich działów biblioteki. Kolejnym bardzo oryginalnym zadaniem było utworzenie "żywej książki", w której każde dziecko było kolejną stroną wiosennej opowieści. Na koniec udaliśmy się do bibliotecznego ogrodu, gdzie mogliśmy obejrzeć letnią galerię. Pani Joasi serdecznie dziękujemy za kolejne, bardzo ciekawe zajęcia biblioteczne zorganizowane w ramach autorskiego programu "Z książeczką na ty".

Galeria zdjęć
"Wiosna kolorowa i radosna"
  23 maja nasze przedszkole wzięło udział w VII Festiwalu Piosenki Przedszkolnej pod hasłem "Wiosna kolorowa i radosna". Festiwal został zorganizowany przez Miejskie Przedszkole Integracyjne we współpracy z włodawskim Domem Kultury. Wytypowane przez panie zespoły zdobyły II miejsce z utworem "Nie śpijcie kiedy wiosna" oraz III "Lubię leżeć na trawie". Wyróżnienia otrzymały Basia prezentując utwór "Łąka" oraz Kalinka "Wiosna w błękitnej sukience". Maluchy za swoje prezentacje otrzymały statuetki, dyplomy oraz słodkie upominki.

Galeria zdjęć
Urodziny
  Swoje święto obchodziła ostatnio Ala z grupy Żabki oraz Nela ze Smerfików. Koleżanki i koledzy odśpiewali "Sto lat" i złożyły najserdeczniejsze życzenia. Nie zabrakło uścisków i słodkiego akcentu jakim były pyszne cukierki.

Galeria zdjęć
Owocowy zawrót głowy
  Przez ostatni tydzień grupa Żabki realizowała temat "Dbamy o zdrowie". Przedszkolaki miały okazję wcielić się w rolę kucharzy i własnoręcznie przygotować sałatkę owocową. W ten sposób przypomnieliśmy sobie nie tylko o tym, jak ważne są witaminki zawarte w owocach ale również o ich wspaniałym smaku.

Galeria zdjęć
Wizyta Żabek w Pracowni Artystycznej Arteja
  Żabki odwiedziły Pracownię Artystyczną Arteja, gdzie uczestniczyły w warsztatach rozwijających wyobraźnię oraz zachęcających do aktywności twórczej. Dzieci w wielką chęcią uczestniczyły w zabawach plastycznych i relaksacyjnych :)

Galeria zdjęć
Misie z wizytą u strażaków
  16 maja przedszkolaki z grupy Misie odwiedziły Komendę Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Dzieci dowiedziały się jak wygląda praca strażaków na służbie. Z wielkim zaciekawieniem oglądały wyposażenie wozów strażackich. Misie miały możliwość "poczuć się jak strażak", przymierzając strażacki kask i siedząc w wozie strażackim. Przedszkolaki miały wiele pytań związanych z ciekawą i odpowiedzialną pracą strażaków. Wielu z nich zawód ten tak zafascynował, że postanowili w przyszłości zostać dzielnymi strażakami. Na koniec spotkania dzieci, pamiętając o Dniu Strażaka, życzyły strażakom zdrowia, siły i odwagi. Wizyta w straży została zorganizowana przez panią Dorotę Winiarczyk.

Galeria zdjęć
Sprzątamy naszą Planetę
  Biedronki wyposażone w rękawiczki i worki na śmieci wybrały się w teren, by zadbać o czystość naszej Ziemi. Podczas wyprawy znalazły mnóstwo śmieci, które skrupulatnie zbierały i nie mogły oczom uwierzyć, że pomimo Dnia Ziemi i wielu akcji sprzątania świata w naszej okolicy nadal znajdowały papierki po cukierkach, opakowania po lodach, puszki czy butelki. Po tej lekcji obiecały zapamiętać, że odpadki wyrzucamy do specjalnie przeznaczonych do tego pojemników i przypominać o tym również dorosłym:)

Galeria zdjęć
Biedronki w wiejskiej zagrodzie
  W kwietniu Biedronki "przeniosły się" do wiejskiej zagrody, by poznać jej mieszkańców. Dowiedziały się na czym polega praca gospodarza, jaką pełni on rolę w gospodarstwie oraz jakie zwierzęta i po co się hoduje. Przedszkolaki miały okazję degustować produkty, które postały z mleka, a największą frajdę sprawiło im dojenie naszej krowy Milki, chociaż nie było to łatwe zadanie:) Zapraszamy do galerii.

Galeria zdjęć
Urodziny Biedronkowe
  W grupie Biedronki świętowali ostatnio Kaja, Iga i Michał. Było urodzinowo, muffinkowo i szczęśliwie. 100 lat solenizanci!

Galeria zdjęć
Żabki w kwietniu
  Żabki w ramach tygodniowego tematu "Wiosenne porządki" zamieniły się w małych ogrodników. Z pomocą pań posadziły piękne kwiatki w przedszkolnym ogródku, dzięki czemu mogą je codziennie podziwiać. Rozmawialiśmy również o sprzętach elektrycznych, które wykorzystywane są w naszych domach. Wspólnymi siłami zbudowaliśmy robota, który mógłby być świetnym pomocnikiem podczas domowych porządków.

Galeria zdjęć
Kocham Cię Polsko!
  Na początku maja w naszej grupie rozmawialiśmy o ojczyźnie. Dzieci poznając swoją "małą ojczyznę" opisywały swoje domy i najbliższą okolicę. Chcąc lepiej poznać nasze miasto obejrzeliśmy film "Włodawa- miasto trzech granic i trzech kultur" i wybraliśmy się na długi spacer po naszej miejscowości. Rozmawialiśmy też o Polsce jako kraju Unii Europejskiej. Pamiętając o zbliżającej się 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości własnymi rękami wykonaliśmy biało- czerwone serce.

Galeria zdjęć
Misie w kinie
  11 kwietnia przedszkolaki z grupy Misie wybrały się do włodawskiego kina na bajkę animowaną "Gnomeo i Julia". Tytułowi bohaterowie bajkowej opowieści to ogrodowe krasnale pochodzący ze zwaśnionych rodów. Mimo przepaści dzielącej obie rodziny, między skrzatami zrodziło się niezwykłe uczucie. Ogrodowe krasnale dzielnie walczą z przeciwnościami losu, dzięki czemu ta piękna opowieść kończy się szczęśliwie.

Galeria zdjęć
Misie - przyjaciele przyrody
  Ostatni tydzień kwietnia w grupie Misie upłynął pod hasłem "Dbamy o Ziemię". Pamiętając o Dniu Ziemi, przedszkolaki zastanawiały się jak należy dbać o naszą planetę, aby wszystkim żyło się na niej dobrze. Dzieci dowiedziały się jak ważna jest segregacja śmieci, a zdobytą wiedzę mogły wykorzystać w praktyce. Jako "przyjaciele przyrody" włączyliśmy się również w akcję "Sprzątania Ziemi" porządkując okolice naszego przedszkola.

Galeria zdjęć
Od ziarna do chleba
  Jak ciężką pracę wykonuje rolnik o tym wie już każdy przedszkolak z gr, Biedronki. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, w jaki sposób powstaje chleb i jak długa jest droga "od ziarna do chleba". Miały okazję poznać różne rodzaje zbóż, jak też produktów używanych w kuchni, które otrzymuje się z pszenicy, kukurydzy, owsa czy jęczmienia. Badały i sprawdzały konsystencję poszczególnych produktów, ich zapach, a na koniec określały, które z nich nadają się do tworzenia "zbożowych obrazów":)

Galeria zdjęć
Kwiatki, bratki i Smerfiki
  Przedszkolaki z grupy Smerfiki podjęły się bardzo odpowiedzialnego zadania. Z niewielka pomocą pani posadziły kwiatki w przedszkolnym ogródku. Pomysł sadzenia bardzo się spodobał dzieciom, które z uśmiechem na twarzy oraz duzym zaangażowaniem sadziły swoje roślinki. Od tej pory dzieci systematycznie dbają i podlewają swój ogródek.

Galeria zdjęć
Uroczyste obchody uchwalenia Konstytucji 3 Maja
  W 227 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 2 wraz z Paniami wzięły udział w uroczystostym przemarszu ulicami miasta i złożyły symboliczną wiązankę pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki.(03.05)

Galeria zdjęć
Rok dla Niepodległej
  Rok szkolny 2017/2018 ogłoszono "Rokiem dla Niepodległej". W szczególny sposób obchodzimy tegoroczne święta państwowe pamiętając o 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Dzieci i wychowawcy z Przedszkola Miejskiego nr 2 we Włodawie w związku ze zbliżającym się świętem Konstytucji 3 Maja uczciły nasze barwy ojczyste - po zapoznaniu i utrwaleniu symboli (godła, flagi, hymnu) ubrani w biało - czerwone koszulki wykonaliśmy "żywą flagę", a dla uczczenia uroczystości dzieci wypuściły gołąbki. Dzień ten dla maluchów był wspaniałą lekcją patriotyzmu.(27.04)

Galeria zdjęć
Kolejna wizyta Biedronek w Bibliotece
  Biedronki kolejny raz wybrały sie do Miejskiej Biblioteki Publicznej na wystawę kotów oraz przy okazji w oddziale dziecięcym kiedy wypożyczały książeczki skorzystały z zaproszenia Pani Małgosi Topolskiej do wspólnego czytania bajek o kotach oraz zabawie słowno - zagadkowej i plastycznej. Z pięknymi kotami zrobionymi z balonów oraz uśmiechami obiecały wrócić jeszcze nie raz do biblioteki. Dziękujemy Pani Małgosi T. za zaproszenie i przygotowanie spotkania.

Galeria zdjęć
Śmietanowa zabawa
  Pie Face - Prócz nauki Misie także świetnie się bawią. Jedną z atrakcji była nie tylko śmieszna, ale i pyszna, bo z bitą śmietaną, gra Pie Face. Ubawiliśmy się do łez.

Galeria zdjęć
Smerfy i Biedronki w Pracowni Artystycznej Arteja
  Smerfiki i Biedronki odwiedziły Pracownię Artystyczną we Włodawie, gdzie odbyły się warsztaty z udziałem przedszkolaków. Było to bardzo ciekawe spotkanie rozwijające wyobraźnię, zdolności twórcze i ekspresyjne. Zabawy plastyczne i dydaktyczne bardzo nam się podobały, uczestniczyliśmy w nich z wielką radością. Mamy nadzieję, że wkrótce znowu odwiedzimy to ciekawe miejsce.

Galeria zdjęć
Na ludową nutę
  25 kwietnia w WDK miał miejsce VI Międzyprzedszkolny Przegląd Tańca Ludowego organizowany przez Przedszkole Miejskie nr 1 we Włodawie. Reprezentowały nas Misie z układem tanecznym "Polonez" oraz Żabki, które skocznie odtańczyły "Krosna". Występy na dużej scenie dostarczyły maluchom niezapomnianych wrażeń. Dzieci w nagrodę otrzymały dyplomy, statuetki i słodkie upominki.

Galeria zdjęć
Czwartkowe czytanie
  Dzieci z grupy Misie po raz kolejny miały okazję posłuchać bajkowych opowieści z ust mam. Gościły u nas mama Oli - pani Edyta Biront-Maik oraz mama Michaliny i Zuzi - pani Wioletta Katarzyńska. Pani Wiola, jak zawsze, prócz bajki przygotowała dzieciom słodką niespodziankę. Nasze przedszkolaki odwiedzają również nasi absolwenci. Częstym gościem w grupie Żabki jest Nikodem, brat Tymka a Biedroneczki odwiedzają Julka, Wiktoria i Izabela, które chętnie czytają młodszym kolegom. Dziękujemy!

Galeria zdjęć
Urodziny!
  Swoje urodziny obchodzili Maksymilian z Biedroneczek, Julka ze Smerfików, Franek z grupy Żabki oraz starszaki Maja i Ola. Raz jeszcze życzymy samych radości i sukcesów:) Sto lat!

Galeria zdjęć
Przedszkolaki świętują Dzień Ziemi w Poleskim Parku Narodowym
  23 kwietnia w ramach obchodów Dnia Ziemi odbyła się wycieczka przedszkolaków do Poleskiego Parku Narodowego w Urszulinie. Tego dnia w sposób szczególny podkreślaliśmy, jak ważne jest dbanie o otaczające nas środowisko. Pracownicy PPN przygotowali różnego rodzaju zadania i zabawy, poprzez które uświadomili naszym przedszkolakom potrzebę troski o lasy i ich mieszkańców, a za dobrze wykonane zadanie dzieci zdobywały punkty. Ich zadaniem było m.in. segregowanie odpadów do odpowiednich pojemników, rzut szyszkami do celu, gra "ptasie memory". Zajęcia terenowe odbywały się w Ogrodzie Dydaktycznym PPN, w którym dzieci mogły również podziwiać bogaty świat roślin, jak również poznać łosie i ich zwyczaje oraz zobaczyć, w jakich domkach mieszkają ptaki. Odwiedziły także Ośrodek Ochrony Żółwia Błotnego, gdzie przebywają małe żółwie błotne, a gdy podrosną są wypuszczane do ich naturalnego środowiska, dzięki czemu mają większe szanse na przeżycie. Dzieci słuchały z zaciekawieniem tych opowieści, a następnie odpowiadały na pytania, za co również otrzymały punkt. Następnie zwiedziliśmy "ptasi zakątek", w którym przedszkolaki dowiedziały się, jakie ptaki żyją w naszej okolicy, gdzie można je spotkać, jakie odgłosy wydają itp. Na zakończenie odbyła się projekcja filmu prezentującego walory przyrodnicze Parku. Wszystkie grupy zaliczyły zadania bezbłędnie, za co każdy otrzymał drobny upominek. Składamy raz jeszcze podziękowania pracownikom PPN za przygotowanie i przeprowadzenie lekcji przyrody. Za organizację wycieczki odpowiadały Aleksandra Łobko i Magda Lewandowska.

Galeria zdjęć
Urodziny w grupie Smerfiki
  Urodziny w grupie Smerfiki obchodziła ostatnio Lenka. Wszystkiego najlepszego!.

Galeria zdjęć
Urodziny w grupie Misie
  W marcu do grona "misiowych" jubilatów dołączyli: Iza, Michalina i Zuzia. Dziewczynkom życzymy spełnienia najskrytszych marzeń.

Galeria zdjęć
Przedszkolny konkurs "MAM TALENT"
  17 kwietnia w Przedszkolu Miejskim nr 2 we Włodawie odbyła się I edycja konkursu "Mam talent", którego celem było rozwijanie zainteresowań i uzdolnień dzieci. Uczestnicy prezentowali swoje talenty wokalne, taneczne, recytatorskie, jak również umiejętność gry na instrumentach, a Szanowne Jury w składzie: p. Agata Zakrzewska- reprezentująca p. Burmistrza Wiesława Muszyńskiego, p. Agnieszka Szczepaniak- przedstawiciel Rodziców, Gabriela Gołdyn- absolwentka naszego przedszkola oraz p. Dyrektor Katarzyna Kościuk, oceniało ich występy. Nasze przedszkole to prawdziwe zagłębie talentów, dlatego też werdykt był jednogłośny i każdy uczestnik został doceniony i nagrodzony złotym medalem oraz pamiątkowym dyplomem. Dziękujemy komisji za obecność oraz cenne uwagi. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, że w przyszłym roku chętnych do udziału będzie jeszcze więcej. Za organizację konkursu odpowiadały panie Magda Lewandowska i Aleksandra Łobko.(17.04)

Galeria zdjęć
Powiedz mi dlaczego...
  22 marca w grupie Misie odbyło się spotkanie z Panią Bogusławą Górską. Pani pedagog przeczytała dzieciom książkę S. Agostini "Powiedz mi dlaczego nie mogę oglądać telewizji", która była inspiracją do rozmowy na temat różnych form spędzania wolnego czasu. Przedszkolaki zgodnie stwierdziły, że nadmiar telewizji jest szkodliwy i zaproponowały wiele ciekawych sposobów na spędzenie czasu z bliskimi. Niezwykle ciekawa pogadanka zakończyła się obietnicą dzieci dotycząca rozsądnego korzystania z telewizji i częstszego wybierania alternatywnych sposobów spędzania wolnego czasu. Pani Bogusi bardzo dziękujemy i liczymy na więcej.

Galeria zdjęć
Misie na warsztatach arteterapii
  Misie z wizytą w pracowni artystycznej Arteja na warsztatach z arteterapii:)

Galeria zdjęć
Żabki poznają instrumenty
  W ramach tygodniowego tematu "Poznajemy instrumenty" Żabki miały okazję dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy. Dzieci wysłuchały fragmentu występu orkiestry muzycznej, poznały dźwięki wydawane przez poszczególne instrumenty, nauczyły się odróżniać dźwięki wysokie od niskich, zapoznały się z pojęciem nuta, a nawet samodzielnie wykonały piękne, kolorowe instrumenty.

Galeria zdjęć
"Bajkowe czwartki" w grupie Żabek
  Rodzice chętnie uczestniczą w akcji "Bajkowe czwartki". Tym razem naszą grupę odwiedził tata Jasia Świderskiego, który przeczytał nam kilka bardzo ciekawych opowiadań. Dzieci w skupieniu wysłuchały przygód niezdarnego księcia Krzysia oraz wielu innych bohaterów. Spotkanie zakończyliśmy słodkim akcentem- Jaś poczęstował dzieci pysznymi cukierkami. Dziękujemy serdecznie za udział w akcji.

Galeria zdjęć
Przedszkolaki wspierają włodawskie Hospicjum
  Już po raz szósty przedszkole miało przyjemność wspomóc zbiórkę na rzecz włodawskiego Hospicjum. Dzieci wspólnie z nauczycielkami wykonały ozdoby wielkanocne, które za symboliczną opłatą wrzucaną do puszek mogli zakupić rodzice. Zbiórka pozwoliła wesprzeć bieżącą działalność Społecznego Zakładu Opieki Hospicyjnej "Hospicjum we Włodawie".

Galeria zdjęć
Wielkanocne warsztaty ze "starszakami"
  Tuż przed Świętami Wielkanocnymi grupę Misie odwiedziły uczennice klasy III gimnazjum ze Szkoły Podstawowej w Wyrykach z opiekunem panią Agnieszką Łotysz, nauczycielem plastyki i muzyki. Misie pod okiem starszych koleżanek robiły zajączki wielkanocne z użyciem styropianowych jajek, plasteliny i kolorowych papierów. Przy okazji szykujące się do klasy I Misie mogły podpytać dziewczęta jak jest w szkole i dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat nauki.

Galeria zdjęć
W światecznym nastroju
  Wraz ze zbliżającymi się Świętami w grupie Misie zapanował wyjątkowy nastrój. Rozmawialiśmy o tradycjach związanych z tym szczególnym czasem i o tym jak w naszych domach obchodzimy Wielkanoc. Dzieci własnoręcznie wykonały kartki z życzeniami i świąteczne ozdoby, które przeznaczyliśmy na kiermasz na rzecz hospicjum. Tuż przed świętami zorganizowaliśmy mini- warsztaty kulinarne, w czasie których dzieci wykonały myszkę i kurczaka z jajek.

Galeria zdjęć
Pyszny Dzień Kobiet w Misiach
  Najstarsza grupa przedszkolna Dzień Kobiet świętowała w pizzerii Atmosfera. Prócz pysznej pizzy i lodowego deseru dzieci potańczyły sobie w rytm skocznej muzyki. Na koniec Misie otrzymały od właścicieli lokalu słodki upominek- kolorowe lizaczki. Dzień Kobiet 2018 uważamy za bardzo udany!

Galeria zdjęć
Spotkanie ze strażakiem
  W ramach czwartkowych spotkań z rodzicami, w minionym tygodniu odwiedził nas tata Krzysia, który z zawodu jest strażakiem. Opowiedział nam o ogromnie ważnej, a za razem trudnej i niebezpiecznej pracy, którą wykonuje na co dzień, zaprezentował strój codzienny oraz całe wyposażenie, które potrzebne jest podczas akcji ratunkowych . Dzieci miały okazję przymierzyć hełm strażacki, maskę tlenową oraz zobaczyć inne rekwizyty. Dowiedziały się nie tylko, jak wygląda praca strażaka, ale także, jak należy się zachować, gdy jest się uczestnikiem/świadkiem wypadku lub pożaru. Przypomniały sobie również numery alarmowe, pod jakie mogą dzwonić, gdy coś się dzieje oraz jakich informacji należy udzielić wzywając pomoc. Dziękujemy tacie Krzysia za tę wspaniałą i pouczającą lekcję , którą na pewno wszyscy na długo zapamiętają. Od teraz już na pewno każdy chłopiec marzy, by zostać dzielnym, odważnym bohaterem- strażakiem.

Galeria zdjęć
Górnik odwiedził Biedronki
  W marcowe czwartki rodzice bardzo aktywnie uczestniczyli w życiu przedszkola, a w szczególności tatusiowie, którzy zechcieli podzielić się z nami tym, co robią na co dzień w swojej pracy. Jako pierwszy odwiedził nas tata Kuby, który pracuje jako górnik. Nawiązując do tematu "skąd bierze się węgiel" opowiedział dzieciom o sposobie wydobywania węgla, do czego on służy oraz jaką pracę przy tym wykonuje człowiek w kopalni. Przyniósł ze sobą niezbędny strój oraz narzędzia, które wykorzystuje w pracy. Zaprezentował także strój galowy, który górnicy zakładają jedynie od święta. Dzieci były zachwycone opowieściami, przymierzały elementy stroju górniczego oraz sprawdzały, czy kilof naprawdę jest taki ciężki ;) Dzieciom tak się spodobały maski przeciwpyłowe, które podarował im tata Kuby, że nawet pozując do zdjęć w pióropuszu nie chciały ich ściągnąć. Na koniec przedszkolaki wręczyły miłemu Gościowi podziękowania oraz czapkę górnika-czako. To był bardzo udany dzień i wspaniała lekcja, za co serdecznie dziękujemy Panu Arturowi.

Galeria zdjęć
Urodziny Biedronek
  W Biedronkach kolejni solenizanci Basia i Cyprian. Jeszcze raz życzymy samych sukcesów naszym juz 6 latkom:)

Galeria zdjęć
Misie w kosmosie
  Jednym z omawianych przez najstarszą grupę tematów był kosmos. Uczyliśmy się o wielu rzeczach z tym związanych, ale najwięcej o planetach. Naukę połączyliśmy z zabawą i stworzyliśmy własny układ słoneczny. Wyszło pięknie! :)

Galeria zdjęć
Dzień Kobiet w Biedronkach
  8 marca u naszych Biedronek radosna atmosfera panowała już od samego rana. Chłopcy bardzo się starali, aby uczynić ten dzień wyjątkowo miłym - jako mali dżentelmeni wyręczali dziewczynki w codziennych obowiązkach - porządkowaniu sali po zabawie, sprzątaniu po posiłkach itp. W tym dniu wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe otrzymały serdeczne życzenia i smakołyki. Z tej okazji odbyło się wyjście sali zabaw "Dziecięcy Raj". Radości było co niemiara, dzieci bawiły się wspaniale! Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i zorganizowanie wyjścia :)

Galeria zdjęć
Dzień Kobiet w grupie Żabki
  8 marca Żabki obchodziły Dzień Kobiet. Chłopcy złożyli najserdeczniejsze życzenia dziewczynkom i wręczyli upominki przygotowane przez rodziców. Kolejną atrakcją był pyszny deser, który dodatkowo osłodził ten wyjątkowy dzień.

Galeria zdjęć
"Bajkowy czwartek" z absolwentami
  Biedronki odwiedziły absolwentki grupy, które obecnie uczęszczają do klasy III SP 3. Wiktoria, Izabella i Lenka przyszły poczytać dzieciom wiersze J. Tuwima oraz powspominać czas spędzony w przedszkolu. Dzieci z grupy zadawały pytania uczennicom na temat zajęć szkolnych oraz wypytywały o ich pobyt w przedszkolu. Padło nawet pytanie "gdzie jest lepiej, w szkole czy jak byłyście w przedszkolu?". Absolwentki bardzo ochoczo, otwarcie i ciepło rozmawiały z dziećmi za co bardzo dziękujemy i zapraszamy częściej:)

Galeria zdjęć
Galeria urodzinowa grupy Misie
  Do grona 7- Latków dołączyli Natalia, Hania, Maja i Adaś. Kochane Misie sto lat!

Galeria zdjęć
"Cała Polska Czyta Dzieciom"
  W ramach kampanii "Cała Polska czyta dzieciom" 7 marca nasze przedszkole odwiedziły panie: Barbara Górna, Jadwiga Edyta Lodwich i Czesława Demczuk. Poetki z "Nadbużańskiej frazy", odpowiadając na liczne pytania ciekawskich przedszkolaków, opowiedziały o swojej poetyckiej pasji. Panie zaprezentowały również kilka swoich utworów dedykowanych specjalnie dla dzieci i nauczyły nas piosenki o bałwanku. Na zakończenie spotkania Pani Barbara wręczyła przedszkolakom książki z autorskimi wierszykami dla dzieci. Naszym gościom serdecznie dziękujemy za miłe spotkanie.

Galeria zdjęć
Misiowe zabawy w teatr
  Wraz z początkiem marca Misie rozpoczęły teatralną przygodę. Nasza sala zamieniła się w przedszkolny teatrzyk. Korzystając z teatralnych rekwizytów: kostiumy, maski, peruki, dzieci wcielały się w różne postaci i odgrywały ich role. Bawiliśmy się również pacynkami, kukiełkami i marionetkami, które przedszkolaki wykonały w ramach grupowego konkursu. Na zakończenie przedszkolnej zabawy w teatr Misie wystawiły przedstawienie teatralne "Czerwony kapturek".

Galeria zdjęć
Smerfny Dzień Kobiet
  Ósmego marca grupa Smerfiki świętowała Dzień Kobiet. Z tej okazji dzieci zostały ugoszczone pyszną pizzą i słodkościami. Chłopcy złożyli koleżankom z grupy życzenia i wszyscy wspólnie zjedli pyszny posiłek, po którym przyszedł czas na relaks. Wszystkim dziewczynkom życzymy dużo radości.

Galeria zdjęć
Urodziny!
  Ostatnio urodzinki obchodzili Kubuś z grupy Żabki i Paulinka ze Smerfików. Maluchom życzymy wszystkiego najlepszego!

Galeria zdjęć
Zajęcia pod hasłem "Zabawy z rodzicami Metodą ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne" w grupie Smerfy
  Dnia 07.03.2018 w grupie Smerfy odbyły się zajęcia dla rodziców i dzieci prowadzone Metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. Spotkaliśmy się by wspólnie uczestniczyć w zabawach rozwijających ruch, kontakt emocjonalny oraz wzrokowy. Celem spotkania było: kształtowanie świadomości własnego ciała w przestrzeni oraz umiejętności dzielenia przestrzeni i nawiązywania kontaktu z innymi, kształtowanie poczucia bezpieczeństwa i pewności siebie, rozwijanie zaufania do partnera. Zajęcia wyzwoliły swobodę i naturalność u dzieci i ich rodziców widać było, że dostarczyły obu stronom dużo radości i poczucia partnerstwa. Za tydzień spotykamy się ponownie:)

Galeria zdjęć
Bajkowe czwartki Biedronek
  W ostatnim tygodniu gościliśmy mamę Igi, która aktywnie włączyła się do naszej akcji czytelniczej i przeczytała dzieciom opowieść o dwóch niedźwiadkach, tacie i synku, którzy znaleźli sposób na udany dzień - trzeba mocno do kogoś przytulić, a świat stanie się piękniejszy. I tak do końca dnia nasze Biedronki sprawdzały, że ten sposób faktycznie działa:) Na koniec Iga z mamą obdarowały dzieci smakołykami. Dziękujemy za wspaniałą opowieść i wspólnie spędzony czas.

Galeria zdjęć
Biedronki dokarmiają ptaki
  Nasze przedszkolaki wiedzą, że zima to trudny czas dla ptaków, dlatego dbają o to, by ptasia stołówka nie była pusta. Systematycznie uzupełniają zapasy w karmniku i z radością obserwują ptaki za oknem, które na pewno są im wdzięczne za taką pomoc.

Galeria zdjęć
Absolwenci przedszkola czytają dzieciom
  Nasi absolwenci chętnie odwiedzają przedszkole, nie tylko wspominają czas pobytu i zabaw w swoich salach, ale również przychodzą, by poczytać swoim młodszym kolegom. W ramach akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom", Ala - była wychowanka grupy "Misie" przeczytała dzieciom bajkę "Smerfy", której nasze przedszkolaki wysłuchały z ogromnym zaciekawieniem. Kolejni absolwenci zapowiedzieli już następną wizytę w naszej grupie na wspólne popołudnie z bajeczką.

Galeria zdjęć
Kącik manipulacyjno - sensoryczny Biedronek
  W lutym w naszej grupie dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców i dzieci powstał kącik manipulacyjno- sensoryczny. Poprzez zabawy przedmiotami codziennego użytku, dzieci mają możliwość w naturalny sposób rozwijać koordynację wzrokowo-ruchową, zdolność manipulacji, percepcję wzrokową itd. Informacje docierające do mózgu dziecka poprzez receptory dotyku wpływają na właściwy rozwój uwagi, precyzji ruchu, mowy, emocji i wielu innych. Zmysł dotyku uważany jest szczególnie w teorii integracji sensorycznej , jako jeden z najważniejszych. Bodźce dotykowe wpływają na pracę, wydajność i organizacje całego układu nerwowego. Nasz nowy kącik bardzo spodobał się dzieciom i stał się najbardziej lubianym kącikiem w sali. Dziękujemy za zaangażowanie i czekamy na nowe inspiracje :)

Galeria zdjęć
Zimowe doświadczenia Biedronek
  Nasze przedszkolaki uwielbiają eksperymentować, więc gdy tylko na dworze zrobiło się mroźno, postanowiły sprawdzić co się z stanie, kiedy nalejemy wody do słoika i wystawimy go za okno na całą noc. Następnego dnia dzieci z niecierpliwością czekały, by sprawdzić co stało się z wodą. Jak się okazało wody już nie było w słoiku, więc gdzie się podziała.? Na te pytanie próbowaliśmy wspólnie znaleźć rozwiązanie. Od dziś już każde dziecko z gr. Biedronki wie, co z wodą w przyrodzie dzieje się:)

Galeria zdjęć
Zabawy na śniegu
  Dzieci z grupy Biedronki uwielbiają zabawy na śniegu, więc gdy tylko się pojawił, radości nie było końca. Lepiły bałwana, robiły aniołki na śniegu, rzucały śnieżkami do celu itp. Powstał nawet pingwin "Pinguś", który zamieszkał na naszym balkonie i codziennie swoi "patyczkowym" uśmiechem witał wszystkie dzieci:)

Galeria zdjęć
W krainie baśni i bajek
  Miniony tydzień w grupie Biedronki minął pod hasłem "Nasze ulubione baśnie". Dzieci przez cały tydzień przynosiły swoje ulubione książeczki z baśniami, które wspólnie czytaliśmy. Dowiedziały się również, jakie są rodzaje teatru, jak się należy zachować podczas przedstawienia oraz jakie rekwizyty można wykorzystać. Z zaciekawieniem obejrzały teatrzyk cieni pt." Smok Wawelski" , a następnie same próbowały swoich sił po drugiej stronie sceny. Przedszkolaki za pomocą pacynek i kukiełek tworzyły własne przedstawienia teatralne z udziałem publiczności:) Wspólnie wymyślaliśmy nowe bajki oraz inne zakończenia do znanych dzieciom baśni. Dzieci zainspirowane tym co działo się w przedszkolu, postanowiły stworzyć własne teatrzyki w domu:) Kto wie, może za parę lat wyrosną z nich prawdziwi aktorzy?:)

Galeria zdjęć
Urodziny w grupie Żabki
  Serdeczne życzenia składamy Blance i Kubusiowi:) Zapraszamy do galerii.

Galeria zdjęć
Żabki zimą
  Nasze małe Żabki aktywnie spędziły zimowy czas w przedszkolu. Dużo przebywały na dworze bardzo ciesząc się białą aurą. Grupę odwiedził w ramach "Bajkowych czwartków" brat Tymka i przeczytał maluchom interesującą bajeczkę. Kuba pamiętał o swoich kolegach i koleżankach i każdego 14 lutego obdarował pysznym lizakiem w kształcie serduszka:) Zapraszamy do galerii.

Galeria zdjęć
Urodziny w grupie Smerfiki
  Ostatnio w grupie Smerfiki urodziny świętowali Kacper, Błażej, Hania oraz Iga. Wszystkiego najlepszego!

Galeria zdjęć
Dzień Babci i Dziadka w grupie Smerfiki
  Smerfiki bardzo kochają swoje Babcie i Dziadków. Postanowiły uczcić ich święto przygotowując pod okiem Pań wspaniałą akademię. Wszyscy nauczyli się krótkich wierszyków oraz zaśpiewali piosenki. Występy przyejętych maluchów zostały nagrodzone gromkimi brawami. Smerfiki obdarowały Babcie i Dziadków wlasnoręcznie przygotowanymi prezentami i wszyscy udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodzicow. Zapraszamy do galerii.

Galeria zdjęć
Mały miś w świecie wielkiej literatury
  W grupie Misie realizowany jest projekt "Mały miś w świecie wielkiej literatury", którego głównym celem jest popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci i rodziców. Do naszej grupy dołączył pluszowy Miś Lubiś, którego dzieci od razu pokochały. Opowiedziały mu o swoich ulubionych książeczkach i zaprosiły do swoich domów. W czasie misiowej wizyty wspólnie z "gościem" i całą rodziną czytały bajeczki do poduszeczki. Dzieciom tak bardzo spodobała się czytelnicza przygoda z Misiem Lubisiem, że postanowiły stworzyć grupowe książeczki "Wspomnienia z wakacji" i "Magia świąt". Naszemu pluszowemu przyjacielowi dziękujemy za rozbudzenie czytelniczych pasji. To dzięki niemu codzienne czytanie stało się rodzinną tradycją w wielu domach naszych przedszkolaków. Koordynatorem czytelniczej akcji jest pani Dorota Winiarczyk.

Galeria zdjęć