AKTUALNIE STRONA INTERNETOWA PRZEDSZKOLA JEST W PRZEBUDOWIE.

NOWA ODSŁONA WITRYNY ZOSTANIE URUCHOMIONA WKRÓTCE.

 
 
SPEKTAKL TEATRALNY "NASZ SZREK".
  10 maja nasi wychowankowie mieli okazję obejrzeć spektakl teatralny pt. "Nasz Szrek" wystawiony przez Teatr Profilaktyczny "ALERT" z Wrocławia. Jego myślą przewodnią była tolerancja oraz akceptacja. Aktorzy w niezwykle udany sposób pokazali nową odsłonę znanej bajki, w której tytułowy bohater przeżywa różne przygody, spotykając podczas wędrówki wiele bajkowych postaci. Wszyscy napotkani bohaterowie mieli wspólną cechę - nie akceptowali samego siebie. Kluczem do szczęścia okazała się wzajemna aprobata, a dobre serce okazało się ważniejsze niż wygląd. Była to wspaniała lekcja tolerancji. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały przedstawienie, które uzmysłowiło im, że nawet jeśli jesteśmy inni niż wszyscy, należy nam się szacunek. Podczas widowiska dzieci świetnie bawiły się, a pomogła im w tym ciekawa scenografia i wspaniała muzyka. Taki spektakl wpływa na kształtowanie wrażliwości dziecka i może być najlepszą lekcją wychowawczą.

Galeria zdjęć
DZIEŃ EUROPY
  9 maja obchodziliśmy Dzień Europy, który w tym roku zbiegł się z 20. rocznicą przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Z tej okazji wszystkie przedszkolaki realizowały tematykę poświęconą naszemu kontynentowi. Poznały wygląd flagi Unii Europejskiej i wysłuchały hymn "Oda do radości" w różnych językach. Przy tej okazji dzieci chętnie dzieliły się własnymi wrażeniami z rodzinnych podróży po krajach Europy, które potem szukały na mapie. W trakcie organizowanych przez nas zajęć dzieci utrwalały i poszerzały swoją wiedzę poprzez obejrzenie prezentacji, rozwiązywanie zagadek, poznawanie ciekawostek dotyczących stolic europejskich czy kolorowanie według kodów. Na zakończenie samodzielnie lub zespołowo tworzyły flagi Unii Europejskiej. Celem przedsięwzięcia było zapoznanie dzieci z położeniem wybranych państw europejskich oraz symbolami Unii Europejskiej, a także kształtowanie wśród przedszkolaków poczucia przynależności europejskiej i narodowej.

Galeria zdjęć
ŚWIATOWY DZIEŃ CZERWONEGO KRZYŻA I CZERWONEGO PÓŁKSIĘŻYCA
  8 maja nasze przedszkole odwiedził sympatyczny Ryś Kamil wraz z wolontariuszami z Polskiego Czerwonego Krzyża. Nasz zabawny gość przekazywał dzieciom uśmiechy i pozdrowienia z okazji Światowego Dnia Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca. Przedszkolaki były zachwycone wizytą niespodziewanego gościa. Uśmiechy, moc uścisków oraz okrzyki radości rozbrzmiewały na placu zabaw przy przedszkolu. Bardzo dziękujemy za miłą niespodziankę i wspólną zabawę. Światowy Dzień Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca to coroczne święto łączące 100 milionów wolontariuszy, obchodzone w 192 krajach w celu rozpowszechniania idei humanitaryzmu oraz bezinteresownej pomocy.

Galeria zdjęć
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ STRAŻAKA
  W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Strażaka wychowankowie naszego przedszkola mieli okazję zwiedzić Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej we Włodawie. Była to doskonała okazja do przypomnienia dzieciom zasad bezpieczeństwa, których utrwalanie od najmłodszych lat jest bardzo ważne m.in. znajomość numerów alarmowych czy umiejętność wzywania pomocy. Wyjście do KP PSP we Włodawie wykorzystaliśmy także do przybliżenia dzieciom zawodu strażaka w ramach wczesnej preorientacji zawodowej. Funkcjonariusze Staży Pożarnej dbają o bezpieczeństwo oraz pomagają w trudnych i niebezpiecznych sytuacjach, dlatego zawód strażaka jest marzeniem wielu maluchów. Przedszkolaki były pod wrażeniem sprzętu, jaki jest wykorzystywany podczas ratunkowych akcji pożarniczych. Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały strażakom za wspaniałe przyjęcie oraz za to, że dbają o nasze bezpieczeństwo.
https://youtu.be/dGhfzQc6NGQ

Galeria zdjęć
ŚWIATOWY DZIEŃ KOLOROWANEK DLA DZIECI
  6 maja w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Kolorowanek dla Dzieci. Kolorowanki to nie tylko zabawa, spełniają one także funkcję edukacyjną. Dzięki nim dzieci przygotowują się do nauki pisania, ćwicząc małą motorykę i precyzję ruchów. Podczas kolorowania trenują także uwagę i koncentrację. Kolorowanki uczą również nazw kolorów oraz postaci ludzi i zwierząt, a także kształtów roślin czy przedmiotów. Są też kolorowanki, które pokazują skomplikowane wzory i kształty. Podczas tego święta nasi wychowankowie otrzymali kolorowanki XXL, które przedstawiały nazwy ich grup tj. ŻABKI, SMERFY, MISIE i BIEDRONKI. Przedszkolaki z zapałem zabrały się do wspólnej pracy, utrwalając przy tym umiejętność współpracy w grupie. Radości nie było końca. Powstały piękne kolorowe plakaty, którymi ozdobiły swoje sale. Na zakończenie dzieci otrzymały małe kolorowanki, które mogły zabrać do domu.

Galeria zdjęć
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TAŃCA
  Nasi wychowankowie bardzo lubią zajęcia taneczne i chętnie w nich uczestniczą, a taniec towarzyszy nam w przedszkolu każdego dnia w różnych formach, dlatego z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca dzieci z grup: Żabki, Smerfy i Misie odwiedziły Młodzieżowy Dom Kultury we Włodawie, aby uczestniczyć w koncercie Zespołu Tańca Ludowego "WŁODAWIACY". Młodzi artyści zaprezentowali nam swoje umiejętności taneczne i wokalne. Były tańce z różnych regionów Polski między innymi rzeszowskie, śląskie i wielkopolskie, a także zabawy i przyśpiewki ludowe takie jak: "Przepióreczka", "Kukułeczka", "Pognała wołki". Było pięknie, kolorowo, radośnie i profesjonalnie. Serdecznie dziękujemy MDK we Włodawie, instruktorce pani Annie Mróz oraz wszystkim artystom Zespołu Tańca Ludowego "WŁODAWIACY" za wspólną inicjatywę. Życzymy dalszych sukcesów artystycznych.

Galeria zdjęć
PRZEDSZKOLAKI ŚWIĘTUJĄ WOKÓŁ BIAŁO-CZERWONEJ
  Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święto Narodowe Trzeciego Maja, w tym roku obchodzone w 233 rocznicę uchwalenia Konstytucji, zobowiązały nas do realizacji tematów z edukacji patriotycznej. Kształtowanie patriotyzmu w przedszkolu to uczenie pojęć: państwo, stolica, hymn, godło, flaga. To również kształtowanie postaw, takich jak: szacunek, otwartość, tolerancja. Na wstępie dzieci obejrzały film edukacyjny, gdzie zostały m.in. wyjaśnione trudne dla nich słowa: "konstytucja" i "patriotyzm". Następnym działaniem był "biało - czerwony" spacer ulicami Włodawy. Przedszkolaki wykonały też różne prace plastyczne, zaprezentowane w galerii. Nasza delegacja uczestniczyła także w miejskich obchodach zorganizowanych z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Celem wszystkich działań było tworzenie sytuacji wyzwalających emocjonalny związek z naszym miastem i krajem, aby rozwijać patriotyzm w najmłodszym pokoleniu Włodawiaków.

Galeria zdjęć
RELACJA Z IV POWIATOWYEGO KONKURSU JĘZYKOWO - PLASTYCZNEGO "SENSORY POSTCARD"
  Już po raz czwarty byliśmy organizatorem POWIATOWEGO KONKURSU JĘZYKOWO - PLASTYCZNEGO, w tym roku pod nazwą "SENSORY POSTCARD". Był on skierowany do dzieci z powiatu włodawskiego. Ich zadaniem było wykonanie pocztówki z wybranego miasta kraju anglojęzycznego. Pocztówka miała przedstawiać znane zabytki i zawierać elementy sensoryczne oraz angielską nazwę miasta. Konkurs miał na celu rozwijanie zdolności manualnych i kreatywności dzieci oraz motywowanie ich do nauki języka angielskiego poprzez zabawę i działalność plastyczną. Wpłynęło do nas 60 prac z placówek oświatowych powiatu włodawskiego oraz z edukacji domowej. Komisja dokonała wyboru prac najbardziej oddających założenia konkursu. Wsparło nas liczne grono sponsorów: instytucji, firm i osób prywatnych. Dzięki nim nasz konkurs był bardziej atrakcyjny, a wysiłek dzieci został doceniony i godnie nagrodzony. Gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim za udział.
https://youtu.be/ssKOmRLT3ZM

Galeria zdjęć
WIOSNA W RYTMIE HIP HOPU
  25 kwietnia nasi wychowankowie bardzo licznie brali udział w X Międzyprzedszkolnym Konkursie Tańca Współczesnego pt.: "WIOSNA W RYTMIE HIP HOPU" organizowanym przez Przedszkole Miejskie nr 1 we Włodawie. Założeniem konkursu było umożliwienie dzieciom z włodawskich przedszkoli publicznej prezentacji swoich umiejętności tanecznych w celu zainteresowania ich tańcem i rozwijania wrażliwości estetycznej. Dbamy o to, aby nasi wychowankowie w każdej grupie tańczyli, śpiewali, recytowali wiersze oraz przyswajali wiele ciekawych i przydatnych wiadomości. Podczas udziału w różnych prezentacjach dzieci uczą się współpracy w grupie, wzmacniają swoją samoocenę, rozwijają talenty, a także pokonują lęk przed publicznymi występami. Są to umiejętności przydatne nie tylko w edukacji szkolnej, ale też w dorosłym życiu. Bardzo dziękujemy za zaproszenie.
https://youtu.be/MbQQXagJFZo

Galeria zdjęć
VII EDYCJA AKCJI #SPRZĄTAMYDLAPOLSKI
  Nasze przedszkole przyłączyło się do ogólnopolskiej akcji #SprzątamyDlaPolski#. Jej celem jest troska o środowisko naturalne w najbliższej okolicy i kształtowanie wśród dzieci postawy odpowiedzialności za przyrodę. Nasi wychowankowie chętnie zaangażowali się w porządkowanie terenów zielonych wokół przedszkola. Ta proekologiczna akcja stanowi formę nowoczesnego, zielonego patriotyzmu. Poprzez konkretne działanie zwracamy uwagę społeczeństwa na ważne tematy, jakimi są: ochrona klimatu, postawa odpowiedzialności młodego pokolenia i dbałość o nasze lokalne środowisko. Na zakończenie działań otrzymaliśmy książeczki edukacyjne pt. "Odpady dobrze segregujemy i kolorów pilnujemy" ufundowane przez Zakład Zagospodarowania Odpadów MZC we Włodawie. Przedszkolaki nie tylko uczyły się odpowiedzialności za swoje otoczenie, ale dały także wszystkim dobry przykład.
https://youtu.be/x4ePkId1VIw

Galeria zdjęć
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI
  22 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi, podczas którego przedszkolaki udały się do siedziby Nadleśnictwa we Włodawie. Celem spotkania było promowanie postaw proekologicznych, przybliżenie dzieciom zasad ochrony przyrody i właściwego zachowania się w lesie oraz kształtowanie współodpowiedzialności za stan najbliższego środowiska. Na podstawie filmu edukacyjnego dzieci poznały mieszkańców pobliskich lasów oraz utrwaliły zasady segregowania śmieci. Podczas prelekcji dzieci usłyszały, w jaki sposób las wpływa na klimat i dlaczego warto dbać o przyrodę. Podsumowaniem spotkania była wizyta w izbie przyrodniczo - leśnej, gdzie dzieci miały możliwość obejrzenia eksponatów zwierząt żyjących w pobliskich lasach. Wycieczka była doskonałą okazją do uwrażliwienia dzieci na piękno otaczającej nas przyrody. Bardzo dziękujemy!

Galeria zdjęć
IV POWIATOWY KONKURS JĘZYKOWO-PLASTYCZNY "SENSORY POSTCARD"
  18 kwietnia został rozstrzygnięty IV POWIATOWY KONKURS JĘZYKOWO - PLASTYCZNY "SENSORY POSTCARD". Nasz konkurs skierowaliśmy do dzieci z powiatu włodawskiego z przedszkoli i klas zerowych szkół podstawowych. Jego celem było m.in. motywowanie najmłodszych do nauki języka angielskiego poprzez zabawę i działalność plastyczną. Zadaniem dziecka było wykonanie pocztówki z wybranego miasta kraju anglojęzycznego w formacie A3 z elementami sensorycznymi. Pocztówka miała przedstawiać znane zabytki i zawierać angielską nazwę danego miasta. Regulamin konkursu dopuszczał pomoc innej osoby (rodzica lub rodzeństwa), gdyż jednym z naszych celów było zacieśnianie więzi rodzinnych podczas wartościowego spędzania czasu z rodziną. Komisja Konkursowa dokonała wyboru najlepszych i najciekawszych prac oraz najbardziej oddających założenia konkursu. Łącznie przyznano 30 nagród i wyróżnień. Wyniki w zakładce "Ogłoszenia".

Galeria zdjęć
EKO - PRZEDSZKOLAK, MAŁY STRAŻNIK PRZYRODY
  15 kwietnia nasi wychowankowie uczestniczyli w zajęciach ekologicznych organizowanych przez Straż Miejską we Włodawie oraz Międzygminny Związek Celowy z siedzibą we Włodawie. Celem spotkania było wyrabianie właściwego stosunku do ochrony środowiska poprzez kształcenie nawyków ekologicznych, w tym selektywną zbiórkę odpadów. Podczas spotkania dzieci utrwalały m.in. sposób prawidłowej segregacji śmieci. Chętnie też opowiadały o segregacji odpadów, którą wraz z rodzicami prowadzą w domach. Wiedziały do jakiego kosza wrzucamy papier, plastik, szkło czy odpady BIO, uczestnicząc w ćwiczeniach praktycznych. Serdecznie dziękujemy naszym gościom za ciekawe warsztaty, poświęcony czas oraz upominki. Od teraz nasze przedszkolaki będą stać na straży ochrony środowiska i jeszcze lepiej dbać o właściwą segregację wytwarzanych odpadów!

Galeria zdjęć
OBCHODY ROCZNICY ZBRODNI KATYŃSKIEJ Z NAJMŁODSZYMI PATRIOTAMI
  12 kwietnia delegacja z naszego przedszkola uczestniczyła w obchodach 84. rocznicy zbrodni katyńskiej zorganizowanych przez Stowarzyszenie Rodzina Katyńska Włodawa, Starostę Włodawskiego oraz Burmistrza Włodawy. Celem udziału w uroczystościach było kształtowanie wśród naszych wychowanków postaw patriotycznych i obywatelskich. Obchody rozpoczęły się uroczystą mszą w intencji Ojczyzny, która odbyła się w kościele p.w. Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie. Następnie uczestnicy udali się na Cmentarz Wojenny we Włodawie, gdzie nastąpiły przemówienia lokalnych władz oraz zaproszonych gości, a także apel poległych prowadzony przez płk Jacka Sankowskiego - dyrektora Zakładu Karnego we Włodawie we współpracy z klasą mundurową II Liceum Ogólnokształcącego im. A. Frycza Modrzewskiego we Włodawie. Nasz udział w uroczystości zakończyło złożenie kwiatów przed Pomnikiem Katyńskim.

Galeria zdjęć
DZIEŃ CZEKOLADY
  Z okazji Dnia Czekolady zorganizowaliśmy warsztaty cukiernicze. Była to okazja do zabawy, eksperymentowania, a także poznania procesu powstawania tego smakołyku. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek i miały okazję zobaczyć, powąchać, dotknąć i spróbować czekoladę. Przedszkolaki poznały główny jej składnik i sposób powstawania. Dzieci miały również możliwość ozdabiania według własnych pomysłów czekoladowych muffinek. Niezapomnianą atrakcją była też fontanna. Dzieci zanurzały w niej owoce i chrupki. Nasze podziękowania kierujemy do pani Marty Rysz z Pracowni Tortów Artystycznych "Czary Mary" za przedstawienie specyfiki zawodu cukiernika i przeprowadzenie warsztatów oraz do Państwa Anety i Sylwestra Lis z Restauracji "Atmosfera Caffe" za wypożyczenie fontanny. Dziękujemy też Radzie Rodziców za zakup czekolady. Było warto!
https://youtu.be/COLWQDpgFLQ

Galeria zdjęć
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JEDNOROŻCA
  9 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Jednorożca. Nie ma wśród przedszkolaków dziecka, które nie znałoby tego mitycznego stworzenia kojarzącego się z kolorami, tęczą i magią. Już od najdawniejszych czasów ludzie wierzyli w magiczność i dobro tych zwierząt. Jednorożce były też symbolem siły, miłości i czystości. Dzieci w tym dniu miały ubrać się w wielokolorowe, barwne ubrania. Międzynarodowy Dzień Jednorożca spędziliśmy bardzo aktywnie, uczestnicząc w ćwiczeniach gimnastycznych i zabawach ruchowych oraz zabawach tanecznych przy muzyce w towarzystwie uroczych maskotek, promując aktywność fizyczną w każdej formie. Następnie przedszkolaki miały okazję zaprojektować kolorową kartkę dla swoich bliskich, aby przekazać im swoją miłość. To był dzień pełen kolorów, radości i wspaniałej zabawy. Dzieci zapamiętały, że w Dniu Jednorożca nie można się smucić!

Galeria zdjęć
ŚWIĘTO MARCHEWKI
  4 kwietnia obchodziliśmy Święto Marchewki, które miało na celu zachęcić dzieci do spożywania tego smacznego i zdrowego warzywa. Kształtowanie od najmłodszych lat zdrowych nawyków żywieniowych jest jednym z ważniejszych celów naszego przedszkola, a to święto było wspaniałą okazją do zabawy i nauki. W dniu Marchewkowego Święta dzieci ubrały się w pomarańczowe stroje. Podczas zajęć przedszkolaki badały marchewkę zmysłem dotyku i degustowały smak tego pysznego warzywa. Po zajęciach edukacyjno - dydaktycznych przyszedł czas na robienie soku. Mali kucharze nie zapomnieli o umyciu zarówno rąk jak i marchewek, a następnie z pomocą nauczycielek sprawnie wrzucali ją do sokowirówki. Świeżo wyciśnięty marchewkowy sok bez cukru i konserwantów bardzo smakował wszystkim dzieciom. Na zakończenie wspólnie bawiliśmy się przy piosence ,,Na marchewki urodziny." Było zabawnie, smacznie, witaminowo i zdrowo.

Galeria zdjęć
"STRACH MA WIELKIE OCZY" - WARSZTATY W BIBLIOTECE
  W ramach cyklu zajęć "Kolorowy potwór. Emocje w bibliotece." w warsztatach dotyczących emocji uczestniczyła grupa Smerfy. Emocje nie są ani dobre, ani złe i każdy ma prawo je odczuwać na swój własny sposób. Jednak z niektórymi emocjami szczególnie trudno sobie poradzić, a dzieci dopiero uczą się tej sztuki. W jaki sposób wesprzeć w tym najmłodszych i jak podpowiedzieć skuteczne sposoby na rozładowanie napięć pokazała nam pani Małgorzata Topolska z Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie. Podczas spotkania dzieci wysłuchały opowiadanie "Kolorowy Potwór" Anny Llenas. Przedszkolaki rozwiązywały zagadki i radziły, co należy robić, aby pozbyć się strachu. Miały okazję przeżyć spotkanie ze strachem, kiedy w sali zapadła ciemność i pojawił się "potwór". Warsztaty okazały się bardzo przydatne, bo po tym spotkaniu stwierdziliśmy, że nad strachem można zapanować.

Galeria zdjęć
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ GOFRA - ZABAWY KULINARNE
  25 marca z okazji Międzynarodowego Dnia Gofra zorganizowaliśmy w przedszkolu warsztaty kulinarne. Z tej okazji dzieci pod okiem nauczycielek przygotowały przepyszne gofry, których zapach unosił się w całym przedszkolu. Z wielkim zapałem odmierzały składniki, dodawały do miski potrzebne produkty, miksowały, a następnie dekorowały je według własnych upodobań, wykorzystując bitą śmietanę, dżem, cukier puder, przeróżne owoce i kolorowe posypki. Przy okazji przedszkolaki utrwaliły zasady higieny stosowane podczas przygotowania i spożywania posiłków, a także dowiedziały się, z jakich składników powstaje ciasto na chrupiące gofry i jakie narzędzia potrzebne są do ich wykonania. Na zakończenie była wspólna degustacja. Gofry smakowały znakomicie! Warsztaty kulinarne to ulubiony przez dzieci rodzaj zajęć, a nasi mali kucharze spisali się na medal.

Galeria zdjęć
ŻYCZENIA WIELKANOCNE
  Szanowni Państwo! Przekazując życzenia w imieniu Wychowanków i Pracowników Przedszkola Miejskiego nr 2 we Włodawie z okazji nadchodzących świąt Wielkiej Nocy życzymy: aby był to czas uroczy, ale też świąt słonecznych, roześmianych i uśmiechów bez liku przy wielkanocnym stoliku, aby zdrowie dopisało i jajeczko smakowało, przyjaciół wielu i dużo w portfelu, a w poniedziałek wody dla zdrowia i urody i przede wszystkim szczęścia oraz zgody, a także miłości i spełnienia marzeń. Dajemy Wam to wszystko w darze! WSZYSTKIM PAŃSTWU WESOŁEGO ALLELUJA!
https://youtu.be/Xi5hfqqMvZA

Galeria zdjęć
WITAJ WIOSNO!
  Po długiej i mroźnej zimie wszyscy z utęsknieniem oczekiwaliśmy na przyjście nowej pory roku. Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny grupa Misie przygotowała wiosenne przedstawienie pt. "Powrót bocianów". W pięknych strojach przedszkolaki przestawiły inscenizację kolegom i koleżankom z pozostałych grup. Podczas występu dzieci zaprezentowały wiosenne piosenki, wierszyki oraz piękne, kolorowe tańce. Na zakończenie Pani Wiosna zaprosiła całą widownię do wspólnych pląsów. Tegoroczna WIOSNA każe nam na siebie długo czekać, a zmienna pogoda nie sprzyja jej poszukiwaniom. Najważniejsze jednak jest to, że zagościła już na dobre w naszych sercach.
https://youtu.be/KFdiVcdQM4s

Galeria zdjęć
UMYJ RĘCE, CZYLI EKSPERYMENT BIEDRONEK
  Nasza najmłodsza grupa Biedronki, podczas zajęć dowiedziała się, jak ważne jest częste i dokładne mycie rąk wodą i mydłem. Przedszkolaki obejrzały scenkę dotyczącą mycia rąk, wysłuchały wiersza Juliana Tuwima "List do dzieci" oraz dowiedziały się, kiedy i w jaki sposób należy myć ręce. Punktem kulminacyjnym zajęć był eksperyment z "uciekającym pieprzem", podczas którego dzieci zobaczyły, jak bardzo bakterie boją się mydła. Na zakończenie samodzielnie i zgodnie z instrukcją umyły swoje rączki. Dzieci bardzo aktywnie brały udział w doświadczeniu i z zaciekawieniem obserwowały jego wyniki. Mamy nadzieję, że po tych obserwacjach wszystkie Biedronki będą pamiętały o czystych rączkach.

Galeria zdjęć
WIELKI SUKCES ZOSI - V WOJEWÓDZKI KONKURS NA PALMĘ I PISANKĘ WIELKANOCNĄ
  23 marca nasza wychowanka z grupy "Smerfy" Zofia Paprota miała okazję odebrać swoją nagrodę podczas uroczystego spotkania podsumowującego V Wojewódzki Konkurs na Palmę i Pisankę Wielkanocną. Głównym celem konkursu było upowszechnianie tradycji i folkloru związanego z tematyką świąt wielkanocnych. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęła Beata Mazurek - Poseł do Parlamentu Europejskiego. Organizatorem konkursu było Centrum Spotkania Kultur w Lublinie natomiast współorganizatorem wydarzenia był: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie oraz Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie. W konkursie jury oceniło 463 prace ze 106 gmin. Nasza Zosia wykonała "rustykalne" jajo, dzięki któremu została laureatką w swojej kategorii wiekowej za co otrzymała nagrodę finansową. Jeszcze raz gratulujemy zwyciężczyni i jej rodzicom.

Galeria zdjęć
WYZWANIE CHALLENGE #504km
  Nasze przedszkole zostało nominowane do Challenge #504km. Chętnie wspieramy akcje charytatywne, bo lubimy pomagać. Akcja challenge #504km wspiera budowę Hospicyjnego Domu Aniołków dla nieuleczalnie chorych dzieci w Skowierzynie Gmina Zaleszany na styku 3 województw: podkarpackiego, świętokrzyskiego i lubelskiego. Wyzwanie challenge #504km zostało przyjęte! Dziękujemy Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 3 im. gen. F. Kleeberga we Włodawie za nominację oraz udostępnienie hali sportowej do wykonania zadania przez przedszkolaków. Nominowaliśmy Niepubliczne Przedszkole "Mała Akademia" we Włodawie oraz Miejskie Przedszkole Integracyjne we Włodawie. Powodzenia!
https://youtu.be/s6VewI1Eyqo

Galeria zdjęć
OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA ZESPOŁU DOWNA
  21 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Zespołu Downa, zwany także Dniem Kolorowej Skarpetki. Celem tych działań było podniesienie świadomości na temat życia i potrzeb osób z Zespołem Downa. Drobne gesty mają znaczenie, dlatego nasze przedszkolaki wraz z nauczycielkami włączyły się w obchody tego święta, pokazując swoje zrozumienie i akceptację. W tym dniu na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa wszyscy założyliśmy kolorowe skarpetki nie do pary. Podczas zajęć z psychologiem dzieci wysłuchały wiadomości na temat tej wady oraz aktywnie brały udział w zabawach ruchowych i poznawczych. Obejrzały również krótką historyjkę o "Skarpetce Fredzi", która przybliżyła dzieciom to, jak czują się i z czym borykają się każdego dnia osoby niepełnosprawne. Była to wspaniała lekcja tolerancji i empatii.

Galeria zdjęć
POŻEGNANIE ZIMY - POWITANIE WIOSNY
  "Zimo płyn do morza", pod takim hasłem wszystkie włodawskie przedszkolaki 21 marca pożegnały mijającą porę roku podczas uroczystości zorganizowanej przez Muzeum - Zespół Synagogalny we Włodawie. Nasi wychowankowie wraz z kolegami i koleżankami z innych placówek dzielnie maszerowały w barwnym korowodzie nad rzekę Włodawkę, śpiewając piosenki o tematyce wiosennej. Na to spotkanie wspólnie wykonaliśmy piękną kukłę - Marzannę, wykorzystując do tego tylko ekologiczne materiały. Eko - Marzanna towarzyszyła nam przez cały przemarsz, a w konkursie na najszybciej płynącą kukłę zajęła trzecie miejsce. Po powitaniu Pani Wiosny dzieci z radosnymi okrzykami i śpiewem wróciły do przedszkola. Celem spotkania było pielęgnowanie tradycji ludowych, utrwalanie nazw dotyczących wiosny oraz integracja włodawskich przedszkoli. Mamy nadzieję, że dzięki temu Wiosna zagości już u nas na dobre!

Galeria zdjęć
BIEDRONKOWA WIOSNA
  21 marca nasze najmłodsze przedszkolaki z grupy Biedronki rozpoczęły powitanie Wiosny od rozmów o nowej porze roku oraz od wesołych zabaw przy muzyce. Dzieci poznały tradycje związane z jej nadejściem tj. pożegnanie Zimy poprzez topienie kukły Marzanny i powitanie Wiosny zielonym gaikiem - maikiem. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną "Zwiastuny wiosny" i wykonywały "wiosenne" prace plastyczne. Spacer, tańce i śpiewy w ogrodzie z gaikiem grupy Biedronki miały odstraszyć ponurą porę roku - Zimę. Cieszymy się, że w taki sposób mogliśmy w pełni przywitać nową porę roku, która obdarowała nas w tym dniu pięknym słoneczkiem.

Galeria zdjęć
IV POWIATOWY KONKURS JĘZYKOWO-PLASTYCZNY "SENSORY POSTCARD"
  Nasze przedszkole jest organizatorem IV POWIATOWEGO KONKURSU JĘZYKOWO - PLASTYCZNEGO "SENSORY POSTCARD". Konkurs skierowany jest do dzieci z powiatu włodawskiego z przedszkoli i klas zerowych szkół podstawowych. Jego celem jest m.in. motywowanie najmłodszych do nauki języka angielskiego poprzez zabawę i działalność plastyczną. Zadaniem dziecka jest wykonanie pocztówki z wybranego miasta kraju anglojęzycznego w formacie A3 z elementami sensorycznymi. Pocztówka powinna przedstawiać najbardziej znane i ciekawe zabytki oraz zawierać angielską nazwę danego miasta. Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie, gdyż na laureatów czekają atrakcyjne nagrody. Termin składania prac upływa 15.04.2024r. W załączeniu do pobrania Plakat informacyjny. Regulamin konkursu znajduje się w zakładce OGŁOSZENIA.

Galeria zdjęć
DZIEŃ MATEMATYKI NA WESOŁO
  W naszej placówce kładziemy duży nacisk na rozwijanie "nauk ścisłych", dlatego w marcu wszystkim grupom przedszkolnym zorganizowaliśmy Dzień Matematyki. Dzieci doskonaliły orientację przestrzenną, przeliczały, utrwalały cyfry i znaki matematyczne, kodowały oraz rozpoznawały figury geometryczne, z których tworzyły ciekawe kompozycje, klasyfikowały i układały rytmy. Podczas wspólnych, ciekawych zabaw przedszkolaki rozwijały kompetencje matematyczne. Wykonywanie różnorodnych zadań sprawiło dzieciom wiele radości i pokazało im, że matematyka może być bardzo ciekawa i przyjemna. Przedszkolna matematyka to rozwijanie pojęć i umiejętności, które odbywa się jako proces poszukiwania i doświadczania, a nawet popełniania błędów. Dzięki temu dzieci same stają się odkrywcami i krytycznymi użytkownikami wiedzy matematycznej oraz wyzwalają w sobie chęć dalszego poszukiwania, rozwijając przy tym logiczne myślenie. To był niesamowity dzień.

Galeria zdjęć
DZIEŃ MOTYLA
  14 marca obchodziliśmy Dzień Motyla. Celem organizacji tego dnia było rozbudzenie zainteresowania przyrodą poprzez wzbogacenie wiedzy na temat motyli oraz poznanie ich znaczenia w przyrodzie i gospodarce człowieka. Motyl kojarzy się dzieciom przede wszystkim z delikatnością, pięknem i oczywiście z wiosną. Tego dnia przedszkolna sala zamieniła się w muzeum kolorowych motyli. Podczas spotkania dzieci poznały cykl rozwojowy tych owadów, wysłuchały ciekawostek o życiu motyli, obejrzały film edukacyjny oraz wykonały wspólną pracę plastyczną. Nie zabrakło również innych ciekawych zadań, konkurencji i ,,motylkowych zabaw" dla dzieci. Na zakończenie były wspólne tańce, gdzie dzieci zamienione w kolorowe motyle "fruwały" w rytm wesołej muzyki. To był bardzo pouczający i wesoły dzień, po którym z radością czekamy na powitanie Wiosny.

Galeria zdjęć
WARSZTATY O EMOCJACH W BIBLIOTECE
  Emocje odgrywają ważną rolę w życiu każdego człowieka. W okresie przedszkolnym następuje intensywny rozwój dziecka, w tym także rozwój emocjonalny. Dzieci poznają, identyfikują i wyrażają swoje uczucia, przez co bogaci się ich życie emocjonalne. W naszym przedszkolu wiele uwagi poświęcamy temu, aby każdy z naszych wychowanków rozwijał swoją wrażliwość i umiał wyrażać swoje uczucia. Na zajęcia wspierające edukację emocjonalną dzieci zaprosiła naszych przedszkolaków także pani Małgorzata Topolska z Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie. Pani Bibliotekarka zaprezentowała dzieciom książkę "Kolorowy Potwór" Anny Llenas. Po zapoznaniu się z jej treścią dzieci uczestniczyły w warsztatach, których głównym tematem była złość oraz sposoby radzenia sobie z gniewem. Ćwiczenia warsztatowe były bardzo przydatne.

Galeria zdjęć
MÓJ PRZYJACIEL PIES
  12 marca nasze przedszkole wzięło udział w akcji przygotowanej przez Funkcjonariuszy Straży Miejskiej pt. "Mój przyjaciel Pies". Celem zajęć było uświadomienie dzieciom zagrożenia, jakie niesie ze sobą kontakt z psem oraz nauczenie bezpiecznego zachowania w przypadku niespodziewanego ataku psa. Podczas rozmowy Funkcjonariusze pokazali jak odczytać mowę ciała psa, w jaki sposób trzeba zachować się kiedy pies nas zaatakuje oraz jak należy opiekować się czworonogiem. W trakcie spotkania uczestniczył również pies o imieniu Riko, aby przedszkolaki przyzwyczajały się do bezpośredniego kontaktu z psem poprzez głaskanie. Dla niektórych dzieci była to okazja do pierwszego, tak bliskiego kontaktu ze zwierzęciem, a tym samym sytuacja, w której miały możliwość pokonywania własnych lęków i obaw. Zajęcia te sprawiły dzieciom wiele radości, były interesujące i pouczające.

Galeria zdjęć
EUROPEJSKI DZIEŃ LOGOPEDY
  6 marca w krajach Unii Europejskiej obchodzony jest Europejski Dzień Logopedy. Celem tego dnia jest rozpowszechnianie wiedzy logopedycznej oraz stworzenie warunków do szybkiej diagnozy i udzielenia informacji osobom z zaburzeniami mowy. Z tej okazji nasza logopedka pani Agnieszka Śpiewak zorganizowała zajęcia, na które zaprosiła kolejno wszystkie grupy przedszkolne. Dzieci dowiedziały się na czym polega praca logopedy, a także co należy robić, aby pięknie i poprawnie mówić. W formie ciekawych zabaw logorytmicznych przedszkolaki uczyły się prawidłowego oddychania, usprawniały pracę aparatu artykulacyjnego, ćwiczyły percepcję słuchową i poczucie rytmu. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w przygotowanych zajęciach. Nasi wychowankowie wiedzą, że spotkania z logopedą to nie tylko ćwiczenia, ale też wspaniała i smaczna zabawa.
https://youtu.be/2WRrSBgMKPc

Galeria zdjęć
SMERFY I ŻABKI ODWIEDZAJĄ SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ NR 3 WE WŁODAWIE
  Kolejną szkołą, którą odwiedzili nasi najstarsi wychowankowie to Szkoła Podstawowa nr 3 im. gen. F. Kleeberga we Włodawie. Dzieci miały możliwość zwiedzania budynku szkoły, a także uczestniczyły w zajęciach o tematyce kosmosu. Mogły tam wykazać się swoją dużą wiedzą o Układzie Słonecznym, z zaangażowaniem zgłaszając się do odpowiedzi. Chętnie wykonywały różne zadania. Na koniec zajęć samodzielnie wykonały pracę plastyczną związaną z tematyką zajęć. Przedszkolaki poprzez zabawy integracyjne poznały także zasady, jakie panują w klasie podczas lekcji. Na koniec spotkania nasi wychowankowie otrzymali słodki poczęstunek i zostali odprowadzeni przez uczniów do przedszkola. To spotkanie upłynęło w radosnej i twórczej atmosferze. Sześciolatki były zachwycone oraz przejęte wyprawą do szkoły. Bardzo dziękujemy nauczycielom i uczniom za wspaniałe przyjęcie i przyjazną atmosferę oraz za wszystkie atrakcje zorganizowane dla naszych wychowanków.

Galeria zdjęć
STARSZAKI Z WIZYTĄ W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2 WE WŁODAWIE
  16 lutego nasze najstarsze grupy uczestniczyły w Dniu Otwartym organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 we Włodawie. Na początku dzieci obejrzały przedstawienie przygotowane przez starszych kolegów. Następnie udały się do klas, gdzie otrzymały wskazówki, w jaki sposób przygotować się do klasy pierwszej oraz co powinno znaleźć się w plecaku każdego ucznia, a czego nie powinno zabierać się do szkoły. Dzieci miały możliwość zwiedzania budynku szkoły i uczestniczyły w zajęciach zorganizowanych w sali lekcyjnej z możliwością siedzenia w ławce. Z zaangażowaniem podejmowały proponowane zadania i z przyjemnością rozwiązywały zagadki, dobrze przy tym się bawiąc. Spotkanie upłynęło w radosnej i twórczej atmosferze. Dziękujemy serdecznie nauczycielom i uczniom za wspaniałe przyjęcie naszych przedszkolaków oraz za słodki poczęstunek.

Galeria zdjęć
SMERFNY BAL
  Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często długo wyczekiwany. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wiele radości. Tym razem przedszkolaki przebrały się za bohaterów różnych bajek i filmów oraz za służby mundurowe. Nie sposób zliczyć i wymienić wszystkich postaci. Na tę wyjątkową okazję zaprosiliśmy Smerfetkę i Papę Smerfa, którzy poprowadzili bal oraz zachęcali wszystkich do tańca. Do pomocy były też inne Smerfy. Kiedy pojawiły się pierwsze rytmy wesołej muzyki wszyscy z wielką ochotą rozpoczęli tańce. Na sali podczas pląsów robiło się bardzo kolorowo. Nasze przedszkolaki z wielkim żalem opuszczały smerfną salę balową. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie przepięknych strojów balowych.
https://www.youtube.com/watch?v=UcEr9zlOdQ4

Galeria zdjęć
DZIEŃ OTWARTY W NASZYM PRZEDSZKOLU
  15 lutego gościliśmy rodziców wraz z dziećmi, które od 1 września zostaną przedszkolakami w różnych grupach przedszkolnych. Wszystkich przybyłych gości powitała dyrektor Danuta Kloc, która przybliżyła rodzicom organizację pracy i funkcjonowanie placówki, jako środowiska przyjaznego dziecku, otwartego na jego potrzeby oraz wychodzącego naprzeciw oczekiwaniom rodziców, zachęcając jednocześnie do odwiedzenia kanału Youtube PM2. W czasie spotkania była możliwość bliższego poznania przedszkola. Nasi goście brali też udział w zabawach muzyczno - ruchowych oraz korzystali z telewizora multimedialnego, podłogi interaktywnej i robotów Genibotów. Zachwytom nie było końca, bo potem dzieci mogły bawić się przedszkolnymi zabawkami. Było wiele radości, a na zakończenie niespodzianka. Bardzo dziękujemy za przyjęcie naszego zaproszenia.
https://youtu.be/fdjg8xquK0Q

Galeria zdjęć
REKRUTACJA - WSZYSTKO ZACZYNA SIĘ OD PRZEDSZKOLA
  W okresie dzieciństwa kształtują się nasze możliwości intelektualne i rozwija się większość wrodzonych predyspozycji. Jest to więc najlepszy czas na działania edukacyjne, które dostosowane do możliwości dziecka wspomagają i stymulują jego wszechstronny rozwój. Nasze przedszkole posiada bardzo dobre warunki do rozwoju dzieci, w tym wysoko wykwalifikowaną kadrę, nowoczesne pomoce, klimatyzowane sale, bezpieczne place zabaw oraz bliskie sąsiedztwo szkoły podstawowej, które pozytywnie wpływa na samopoczucie naszych absolwentów podczas rozpoczynania nauki w klasie pierwszej. Ponadto dzięki realizowanym przez nas programom rozwojowym wiedza, postawy i umiejętności, które dzieci zdobywają w naszym przedszkolu, procentują w ich edukacji szkolnej m.in. w postaci lepszego startu szkolnego, co z kolei przekłada się na lepszy start w ich dorosłe życie.
https://youtu.be/fdjg8xquK0Q

Galeria zdjęć
ZACZYNAMY REKRUTACJĘ - PORA DO PRZEDSZKOLA!
  Nasze przedszkole posiada cztery grupy przedszkolne, które uczy wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna. Zatrudniamy też specjalistów, w tym pedagoga, psychologa, pedagoga specjalnego, logopedę, surdopedagoga, tyflopedagoga i neurologopedę. Placówka dysponuje salą widowiskową, klimatyzowanymi salami do zajęć z nowoczesnym sprzętem edukacyjnym oraz znakomicie wyposażoną salą terapeutyczną. Nasze nauczanie opiera się na realizacji podstawy programowej wychowania przedszkolnego, którą rozszerzamy o innowacje pedagogiczne i programy własne nauczycielek. Ideą przewodnią naszej placówki jest skoncentrowanie się na indywidualnym rozwoju dziecka, gdyż każde jest tak samo ważne, niepowtarzalne i wyjątkowe. Nasi wychowankowie lubią uczęszczać do przedszkola, czują się w nim bezpiecznie, a relacje między wszystkimi członkami naszej społeczności oparte są na wzajemnym szacunku i zaufaniu.
https://youtu.be/KbY4SDJf_a0

Galeria zdjęć
FOLKLOR - MUZYCZNA PODRÓŻ W CZASIE
  26 stycznia gościliśmy Zespół Śpiewaczy "Kresowianki" ze Stowarzyszenia Twórców Kultury Nadbużańskiej im. J. Kalinowskiego we Włodawie, który zaprezentował naszym wychowankom dawne kolędy i pastorałki z okolic Polesia oraz bożonarodzeniowe tradycje i obrzędy. Celem spotkania było zaprezentowanie dzieciom bogatego dorobku kulturalnego regionu pogranicza. Przedszkolaki z zaciekawieniem wysłuchały artystycznych prezentacji, w szczególności zwracając uwagę na ludowe stroje i barwne przebrania członków zespołu, a także rekwizyty kolędników. Na zakończenie złożyliśmy podziękowania członkom Zespołu "Kresowianki" za podzielenie się swoimi artystycznymi umiejętnościami związanymi z folklorem oraz za czas poświęcony muzycznej podróży dzieci przez dawne tradycje i obrzędy. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Galeria zdjęć
DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GRUPIE ŻABKI
  Słowa "babcia" i "dziadek" każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, bezgraniczną miłością oraz wszystkim, co dobre i najpiękniejsze. W naszym przedszkolu zawsze świętujemy te piękne dni. W tym roku dzieci z grupy Żabki zabrały swoje Babcie i swoich Dziadków na wyprawę do bardzo dawnych czasów PRL-u. Przedstawienie pełne jest humorystycznych scenek oraz przebojów z lat młodości Babć i Dziadków naszych wychowanków. Z pomocą rodziców w tym dniu przygotowaliśmy również wspaniały poczęstunek, a dzieci wręczyły Babciom i Dziadkom własnoręcznie wykonane prezenty oraz złożyły życzenia przy gromkim "STO LAT". Babciu, Dziadku! Z okazji Waszego święta życzymy Wam radości i pomyślności każdego dnia, a także zdrowia i dobrego samopoczucia oraz wielu wspólnych wspomnień. Bardzo dziękujemy Wam za troskę, ciepło i miłość, którymi nas otaczacie!
https://youtu.be/57ODtXbK2uE

Galeria zdjęć
DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GRUPIE SMERFY
  Babcie i dziadkowie to wielki skarb wnuków, bo to oni czynią ich dzieciństwo bardziej szczęśliwym. Babcia i dziadek mają zawsze dla nich czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, zawsze rozumieją ich dziecięce rozterki, ale przede wszystkim bezgranicznie je kochają. Wnuczęta są dla nich radością życia. Dzień Babci i Dziadka jest już na stałe wpisany w kalendarz naszego przedszkola. Zgodnie z tradycją dzieci zapraszają swoje Babcie i Dziadków na uroczystość. Oprócz występów artystycznych, a także własnoręcznie wykonanych upominków z pomocą rodziców przygotowujemy także pyszny poczęstunek, a dzieci składają życzenia: Kochana Babciu! Kochany Dziadku! Życzymy Wam dużo zdrowia, dobrego samopoczucia, miłości oraz wiele radości i uśmiechu. Pragniemy podziękować Wam za wszystkie wspólne chwile i życzyć dużo szczęścia oraz spokoju. Dziękujemy za to, że jesteście.
https://youtu.be/5N-A9LctiM8

Galeria zdjęć
DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GRUPIE MISIE
  Dzień Babci i Dziadka, to niezwykłe dni pełne radosnych uśmiechów i wzruszeń. W serduszku każdego dziecka babcie i dziadkowie zajmują szczególne miejsce, bo kto lepiej pocieszy, przytuli, znajdzie radę na każde zmartwienie, u kogo są najcudowniejsze wakacje i święta? Z okazji tych pięknych dni grupa Misie przygotowała specjalny program artystyczny. Dzieci recytowały, śpiewały piosenki, grały na instrumentach i tańczyły, wyrażając w ten sposób swoją miłość i wdzięczność za ich trud i oddanie. Następnie zaprosiły gości na słodki poczęstunek przygotowany z pomocą rodziców. Każdy przedszkolak własnoręcznie wykonał również laurkę i drobny upominek. To była naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.
https://youtu.be/M8KHf_jYYTs

Galeria zdjęć
DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GRUPIE BIEDRONKI
  Dzień Babci i Dzień Dziadka to święta rodzinne, obchodzone w Polsce 21 i 22 stycznia w celu uhonorowania wszystkich babć i dziadków. Przyjęło się, że w przedszkolach organizowane są spotkania, występy artystyczne dzieci i poczęstunek przygotowany z pomocą rodziców. Grupa Biedronki także zaprosiła swoje Babcie i Dziadków, którzy mieli okazję podziwiać występy artystyczne swoich wnucząt. aby na koniec usłyszeć życzenia. Droga Babciu i Drogi Dziadku! Z okazji Waszego święta życzymy Wam dużo zdrowia, dobrego samopoczucia, miłości oraz tego, by każdy dzień przynosił Wam uśmiech i radość. Życzymy młodzieńczej energii i pociechy z nas, Waszych wnuków. Sprawiacie, że nasze dzieciństwo jest kolorowe i szczęśliwe. Bardzo dziękujemy! A oto nasza uroczystość, przygotowana przez grupę:
https://youtu.be/KzUvvRCdmM0

Galeria zdjęć
UDZIAŁ W XII MIĘDZYPRZEDSZKOLNYM PRZEGLĄDZIE KOLĘD I PASTORAŁEK
  25 stycznia nasze wychowanki brały udział w XII Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek, którego organizatorem było Niepubliczne Przedszkole "Mała Akademia" we Włodawie. Celem tego przeglądu było zachowanie ciągłości tradycji związanych z okresem Świąt Bożego Narodzenia, prezentacja tradycyjnych i współczesnych kolęd oraz pastorałek, a także wymiana doświadczeń między uczestnikami. W przeglądzie nasze przedszkole reprezentowały: Julia Sołtys z grupy Biedronki w kategorii 3 - latki, Weronika Sołtys z grupy Smerfy w kategorii 5-latki oraz Laura Uźniak z grupy Żabki w kategorii 6-latki. XII Międzyprzedszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek nie miał charakteru konkursu nie mniej jednak poziom występów wszystkich dzieci był wysoki. Na zakończenie uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Gratulujemy naszym małym artystkom.
https://youtu.be/bXPEGQ5GcxU

Galeria zdjęć
WILD WILD WEST - DZIEŃ KULTURY AMERYKAŃSKIEJ
  17 stycznia obchodziliśmy Dzień Kultury Amerykańskiej. Na przedszkolny "Dziki Zachód" przyjechały dzielne Kowbojki i Kowboje oraz nieustraszone Indianki i Indianie. Naszą wyprawę zaczęliśmy od prezentacji wspaniałych strojów oraz zagrzewających do zabawy indiańskich okrzyków. Po takiej prezentacji przeszliśmy do wykonywania zadań. Były wyścigi konne slalomem, rzut podkową do celu, poszukiwanie złota i diamentów oraz rozwiązywanie tematycznych zagadek związanych z Dzikim Zachodem w postaci kalamburów. Dzieci musiały pokazać ruchem i gestem m.in. jak zachowuje się kowboj oraz Indianin, w jaki sposób rzucamy lassem oraz jak budujemy tipi. Wszystkie grupy spisały się znakomicie i zasłużyły na odznakę Szeryfa. Była to fantastyczna i pouczająca zabawa. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji oraz filmiku z imprezy.
https://youtu.be/u0j5MEGd_d8

Galeria zdjęć
BEZPIECZNE FERIE
  15 stycznia w trosce o bezpieczeństwo naszych przedszkolaków odbyły się zajęcia profilaktyczne przeprowadzone przez funkcjonariusza Straży Miejskiej we Włodawie w ramach programu "Kierunek - Bezpieczeństwo", których celem jest edukacja profilaktyczna dzieci. Zajęcia odbywały się pod hasłem "Bezpieczne ferie". Przedszkolaki utrwaliły zasady poruszania się po drodze, przechodzenia przez jezdnię oraz używania odblasków, aby być widocznym uczestnikiem ruchu drogowego. Funkcjonariusz przypomniał też zasady bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych, m.in.: jazdy na sankach, nartach, łyżwach czy rzucania śnieżkami. Dzieci usłyszały również przestrogi mające na celu uświadomienie zagrożeń wynikających z zabaw w miejscach niedozwolonych np.: zamarznięte zbiorniki wodne. Na koniec utrwaliły znajomość numerów alarmowych i zasad udzielania pierwszej pomocy. Wszystkim dzieciom życzymy, aby ferie zimowe upłynęły bezpiecznie i zdrowo.

Galeria zdjęć
ŻYCZENIA
  Staropolskim obyczajem, gdy w Wigilię gwiazda wstaje, Nowy Rok zaś liczbę zmienia, wszyscy wszystkim ślą życzenia. Przy tej pięknej sposobności my życzymy Wam radości, oby wszystkim się darzyło i z roku na rok lepiej było! Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia będą dla wszystkich Państwa czasem wyjątkowym, spędzonym w gronie najbliższych, czasem bez zmartwień, pełnym radosnego ciepła i miłości oraz czasem spełniania marzeń. Aby wszystkie dni w nadchodzącym 2024 roku były szczęśliwe, obfitujące w dobro oraz ludzką życzliwość z całą serdecznością życzy społeczność Przedszkola Miejskiego Nr 2 We Włodawie! Do Siego Roku!!!
https://youtu.be/_ps6b-Couoc

Galeria zdjęć
CORAZ BLIŻEJ ŚWIĘTA, CORAZ BLIŻEJ ŚWIĘTA...
  Boże Narodzenie to święta bardzo radosne, pełne zachwytów i wzruszeń, dlatego 20 grudnia znaleźliśmy jeszcze czas na świąteczne kolędowanie z Rodzicami. W naszym przedszkolu rozbrzmiewały najpiękniejsze kolędy i pastorałki. Wspólne kolędowanie jest przejawem poszanowania naszych polskich tradycji oraz buduje więź i poczucie bliskości. Naszemu spotkaniu towarzyszyła niepowtarzalna i wyjątkowa atmosfera, która dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń. Na zakończenie uroczystości w imieniu całej społeczności Przedszkola Miejskiego nr 2 we Włodawie pani Dyrektor Danuta Kloc złożyła życzenia: Niech nadchodzące święta Bożego Narodzenia będą dla wszystkich wyjątkowym czasem spędzonym w gronie najbliższych, czasem bez zmartwień, pełnym radosnego ciepła i miłości oraz czasem spełniania marzeń. Życzymy, aby wszystkie dni w nadchodzącym 2024 roku były szczęśliwe i obfitujące w dobro oraz ludzką życzliwość. Do siego roku!!!
https://youtu.be/rLRU35eJfL8

Galeria zdjęć
MAGICZNY CZAS ŚWIĄT
  Magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia coraz bliżej. Nasze przedszkolaki aktywnie uczestniczą w różnych wydarzeniach świątecznych organizowanych we Włodawie. 10 grudnia kolędowaliśmy na Jarmarku Bożonarodzeniowym organizowanym przez Muzeum - Zespół Synagogalny we Włodawie, uświetniając to wydarzenie pięknym występem grupy Smerfy. 17 grudnia uczestniczyliśmy w występach artystycznych podczas Włodawskiej Wigilii w Parafii NSJ we Włodawie. Nastrojowy występ przedstawicieli grupy Smerfy podpił serca publiczności. Z kolei 18 grudnia nasze najstarsze grupy Żabki i Smerfy brały udział w konkursie na "Najładniej udekorowaną choinkę". Przygotowywaliśmy się do niego długo, przygotowując we wszystkich grupach ekologiczne ozdoby choinkowe. Nasze przystrojone drzewko będzie ozdabiało deptak miejski przez cały okres świąteczny i karnawał. Cieszymy się, że przyczyniliśmy się do udekorowania naszego pięknego miasta.

Galeria zdjęć
PM2 POMAGA - NASZE AKCJE CHARYTATYWNE
  Pamiętając o tym, że dobro powraca braliśmy udział w akcjach charytatywnych. Pierwszą z nich była "Herbata dla Seniora", której celem było docenienie roli Seniorów w społeczeństwie oraz kształtowanie u dzieci postaw szacunku wobec osób starszych. Zebranymi herbatami obdarowaliśmy Pensjonariuszy DPS "Senior" w Różance. Mamy nadzieję, że umilą im one zimowe wieczory. Koleją akcją była zbiórka karmy dla podopiecznych Fundacji "Włodawa dla zwierząt". Celem tego przedsięwzięcia było uwrażliwienie dzieci na krzywdę bezdomnych, porzuconych czworonogów. Cieszymy się, że ich los nie jest przedszkolakom obojętny o czym świadczy ilość zebranej karmy. Nasze przedszkole przyłączyło się też do akcji "Onko-Mikołaj" - zbiórka prezentów dla dzieci z oddziału onkologii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie. Bardzo dziękujemy za wsparcie naszych akcji. Macie wielkie serca!!!

Galeria zdjęć
W OCZEKIWANIU NA ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA
  Święta Bożego Narodzenia wiążą się z tradycją dekorowania świątecznego drzewka. U nas także nie zabrakło tego rytuału w trakcie realizacji tematyki związanej ze świętami, podczas której dzieci pogłębiają swoją wiedzę na temat obyczajów i tradycji bożonarodzeniowych. Dzień ubierania choinki i zawieszania dekoracji świątecznych zawsze jest dniem wyjątkowym. Dzieci z wielkim zaangażowaniem przygotowywały i zawieszały ozdoby bożonarodzeniowe. Ileż było radości wśród przedszkolaków, a w grupach od razu zrobiło się bajecznie i świątecznie. Drzewka zostały przystrojone bardzo szybko. Wyglądają wyjątkowo pięknie i przypominają nam, że Święta Bożego Narodzenia są tuż, tuż. Wszystkie dzieci jednogłośnie stwierdziły, że nasze dekoracje świąteczne są prześliczne. Teraz czekamy już tylko na dekorację konkursowej choinki na deptaku miejskim we Włodawie, potem nasze występy jasełkowe i wreszcie długo oczekiwane Boże Narodzenie.

Galeria zdjęć
MIKOŁAJKI JAK Z BAJKI
  Wizyta Świętego Mikołaja czyli tzw. Mikołajki to wydarzenie, na które wszystkie dzieci z utęsknieniem czekają cały rok. Także i w tym roku 6 grudnia nasze przedszkolaki od samego rana niecierpliwie wypatrywały upragnionego Gościa. Oczywiście jak zawsze nie zawiodły się. Podczas wizyty przy wspaniałej scenerii Św. Mikołaj usłyszał od wszystkich grup piękne, nastrojowe piosenki. Z okazji jego imienin dzieci zaśpiewały Solenizantowi także głośne "STO LAT". Atmosfera spotkania była magiczna. Ta pełna radości i uśmiechu uroczystość zakończyła się wręczeniem każdemu dziecku prezentów. Nasze kochane przedszkolaki bardzo ucieszyły się z otrzymanych podarunków. Wizyta Świętego Mikołaja to jedno z najpiękniejszych przedszkolnych wydarzeń. Miło spędzony czas uświetniły pamiątkowe zdjęcia i film, który długo będzie przypominał o tym cudownym wydarzeniu.
https://youtu.be/88QZ7wuWL-c

Galeria zdjęć
SPOTKANIE Z GÓRNIKAMI
  4 grudnia odwiedzili nas górnicy z Kopalni Lubelski Węgiel "Bogdanka" S.A. Panowie zaprezentowali stroje górnicze i odpowiadali na pytania, dzieląc się swoim doświadczeniem z pracy w kopalni. Podczas spotkania opowiadali dzieciom o ciężkiej, ale bardzo potrzebnej pracy górnika. Przedszkolaki miały szansę poznać tajniki stroju górniczego, dowiedziały się o czym świadczą kolory pióropusza ozdabiającego czako, a także skąd wziął się węgiel. Z dużym zaciekawieniem obejrzały prezentację multimedialną, ukazującą pracę górników pod ziemią, jak również mogły zobaczyć i dotknąć prawdziwego węgla. Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało upominki ufundowane przez Zarząd Kopalni. Wszystkim górnikom składamy życzenia szczęścia, wytrwałości oraz sukcesów zawodowych i osobistych. Życzymy, aby praca w górnictwie dawała dużo satysfakcji, a podczas wykonywania codziennych obowiązków zawsze towarzyszyło poczucie bezpieczeństwa. Szczęść Boże!

Galeria zdjęć
PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA
  Występy publiczne dzieci w formie przedstawień podczas uroczystości stanowią bardzo ważny element życia przedszkolnego. Jedną z najważniejszych imprez najmłodszych wychowanków jest "Pasowanie na Przedszkolaka". W tym roku 29 listopada był to dzień niezwykle ważny zarówno dla naszych wychowanków, ich rodziców jak i nauczycieli, ponieważ pierwszy występ dzieci niesie ze sobą zawsze dużo emocji. Przedszkolaki z grupy "Biedronki" w odświętnych strojach zaprezentowały program artystyczny wszystkim zaproszonym gościom - recytowały, śpiewały i tańczyły. Punktem kulminacyjnym było pasowanie każdego dziecka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy oraz upominki. Maluchy były dumne, że zostały prawdziwymi przedszkolakami. Po zakończeniu części oficjalnej odbył się poczęstunek w formie wspaniałego i smacznego tortu, który uroczyście rozświetlony wjechał do sali. Było to wielkie przeżycie dla całej społeczności przedszkolnej.

Galeria zdjęć
SPEKTAKL TEATRALNY "JAŚ I MAŁGOSIA"
  Teatr to sztuka, która pełni ważną rolę w kulturze. Łączy ze sobą grę aktorów, ruch sceniczny oraz scenografię, tworząc przestrzeń, w której opowiadana jest dana historia. 28 listopada nasi wychowankowie mieli okazję obejrzeć spektakl teatralny pt. ,,Jaś i Małgosia" przygotowany przez Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa. Historia zagubionego w lesie rodzeństwa, wystawionego na wiele prób przejęła naszych przedszkolaków. Jednak odwaga i zaradność bohaterów dodały wychowankom otuchy i wiary we własne siły oraz możliwości. Spektakl nauczył dzieci, że nie można ufać osobom nieznajomym, choćby częstowali najpyszniejszymi słodkościami. Naszym celem było rozbudzenie wrażliwości na sztukę teatralną, wyzwolenie w dzieciach pozytywnych emocji oraz bezpośredni kontakt z aktorami. Po spektaklu w sposób plastyczny podsumowaliśmy nauki, jakie niosła obejrzana historia. Dzieci po raz kolejny przekonały się, że teatr to wyjątkowe i magiczne miejsce.

Galeria zdjęć
ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
  24 listopada nasze przedszkolaki brały udział w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego malucha, ukochana maskotka na dobre i złe chwile. Można go przytulić, a także powiedzieć mu o czymś ważnym. Tego dnia każdy przedszkolak przyniósł swojego misia, a w trakcie zabawy do dzieci dołączył ogromny Miś Gustaw. W tym dniu na przedszkolaków czekało wiele atrakcji. Dzieci poznały historię tego święta, wspólnie uczestniczyły w zabawach ruchowych i tańcach przy muzyce oraz zgadywankach, układały Memory z postaciami misiów i delektowały się pysznym miodkiem. Dużo radości sprawiła dzieciom sesja zdjęciowa. Na koniec wykonały tematyczną pracę plastyczną. Mamy nadzieję, że to spotkanie zostanie w pamięci dzieci na długo. Do zobaczenia w przyszłym roku na kolejnych urodzinach Pluszowego Misia.
https://youtu.be/fOVfyxJBYLc

Galeria zdjęć
ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ
  21 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Celem tego nietypowego święta jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość i budzenie w nich pozytywnych emocji. Czym jest życzliwość? W jaki sposób ją okazywać? Na te oraz inne pytania nasze przedszkolaki szukały odpowiedzi, obejrzały filmy edukacyjne dotyczące życzliwości, a następnie opowiadały o tym, jak można okazywać życzliwość na co dzień. Ponadto dzieci przypomniały sobie także, jaką moc mają "magiczne" słowa i pozdrowienia. Po tak solidnej dawce wiedzy na temat życzliwości i uprzejmości, przyszedł czas na zabawę przy muzyce. Utwór Cleo & konkursowi laureaci - "Dobre słowa" stał się hitem tego dnia, a dzieci z uśmiechem na twarzy śpiewały i tańczyły w rytm muzyki. Na koniec dnia każde dziecko mogło zabrać ze sobą karteczkę z "dobrym słowem" i przekazać ją wybranej osobie. Ten dzień utwierdził przedszkolaków w przekonaniu, że warto być życzliwym na co dzień.
https://youtu.be/jzRWKHMy7yg

Galeria zdjęć
JESTEM BEZPIECZNYM PRZEDSZKOLAKIEM
  "Jestem bezpiecznym przedszkolakiem" to hasło spotkania, które odbyło się w naszym przedszkolu 20 listopada, przeprowadzonego przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej we Włodawie w ramach programu "Kierunek - Bezpieczeństwo". Podczas zajęć dzieci poznały znaczenie znaków oraz dowiedziały się o poprawnym sposobie poruszania się po mieście i zachowaniu wszelkich środków bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także podczas zabaw na zewnątrz, w domu i w przedszkolu. Na spotkaniu dzieci miały możliwość manewrowania samochodami na specjalnie przygotowanym miasteczku ruchu drogowego pod czujnym okiem funkcjonariusza straży. W ramach podsumowania i utrwalenia poznanych wiadomości dzieci dostały kolejne naklejki do otrzymanych na wcześniejszych spotkaniach legitymacji małego strażnika miejskiego, a najmłodsze dzieci otrzymały nowe legitymacje z naklejkami. Dziękujemy za owocne spotkanie oraz wartościowe zajęcia i zapraszamy ponownie.

Galeria zdjęć
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA
  17 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Głównym celem było rozbudzenie u dzieci poczucia, że bez względu na wygląd, kolor skóry czy miejsce zamieszkania wszyscy jesteśmy równi, mamy takie same prawa i każdemu należy się taki sam szacunek. Był to radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, że oprócz obowiązków, mają też liczne prawa, m.in. prawo do zabawy, miłości, szacunku oraz zdobywania wiedzy. Przedszkolaki wspólnie zaśpiewały piosenkę pt. "Prawa i obowiązki dzieci" i pokolorowały ilustracje z wybranymi przez siebie prawami. Ten dzień był także okazją do tego, abyśmy my dorośli nigdy o tym nie zapominali. Wierzymy, że dobrze ugruntowana wiedza dziecka, poczucie jego własnej wartości oraz świadomość swoich praw da dzieciom dobre podstawy do bycia w przyszłości wspaniałym człowiekiem, rodzicem i obywatelem.

Galeria zdjęć
SPOTKANIE BIBLIOTECZNE - TEATRZYK KAMISHIBAI
  16 listopada nasze przedszkole odwiedziła pani Małgorzata Topolska z Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie. Nasz gość opowiadał o kolejnej edycji projektu "Mała książka - wielki człowiek". Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Pani Małgorzata zaprezentowała również dzieciom wiersz Juliana Tuwima pt.: "Lokomotywa" w formie teatrzyku kamishibai. Celem spotkania było rozbudzenie zainteresowania czytaniem książek, wzbogacanie słownictwa i pobudzanie wyobraźni dzieci. Pani Bibliotekarka zwracała uwagę naszych wychowanków na poznawcze walory książek, sytuacje humorystyczne i kolorowe ilustracje. Dzieci odpowiadały na zadawane pytania m.in. w jaki sposób trzeba szanować książki oraz jakich zachowań należy się wystrzegać podczas czytania. Nasze spotkania biblioteczne są wielką przyjemnością, bo przybliżają przedszkolakom dostępność do książek i uczą, że książka to okno na świat i wielka radość!

Galeria zdjęć
"Z MIŁOŚCI DO POLSKI" - RELACJA Z FESTIWALU PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ
  Narodowe Święto Niepodległości to wyjątkowy czas dla każdej Polki i każdego Polaka - także tych najmłodszych. Z tej okazji zorganizowaliśmy Festiwal Piosenki Patriotycznej, który podsumował nasze działania związane z organizacją 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Jesteśmy zaszczyceni obecnością gości, którzy przyjęli nasze zaproszenie. Były to służby mundurowe oraz Stowarzyszenie Rodzina Katyńska we Włodawie. Bardzo cieszyliśmy się także z obecności członków rodzin naszych wychowanków. Podczas festiwalu wystąpiły wszystkie grupy przedszkolne. Wspólnie zaśpiewaliśmy też 4 zwrotki hymnu narodowego. Uroczystość miała na celu rozwijanie poczucia przynależności narodowej i pielęgnowanie polskości wśród wychowanków naszego przedszkola, będąc jednocześnie pouczającą lekcją historii i patriotyzmu. Było dostojnie, patriotycznie i bardzo uroczyście. Brawo mali Polacy!!! Jesteśmy z Was dumni!
https://youtu.be/2fyxO-KIINk

Galeria zdjęć
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK
  7 listopada zorganizowaliśmy w naszym przedszkolu obchody Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Bajki rozweselają, wzruszają, bawią, ale także przekazują ważne prawdy życiowe. Istotne jest też, aby nie tylko umilały czas, lecz także powinny uczyć i pokazywać sytuacje, z którymi dzieci spotykają się na co dzień. Dzięki bajkom dziecko może wczuć się w sytuację głównego bohatera, zobaczyć jak radzi sobie z problemami, czy też przeanalizować jego postępowanie i wyciągnąć wnioski na przyszłość. Ważnym punktem naszych obchodów był bal. Wielką frajdą dla naszych wychowanków była możliwość utożsamienia się z ulubionym bohaterem, dlatego przebierając się w stroje, odczuwały radość i dumę z bycia postacią z bajki. Podczas balu przedszkolaki opowiadały o swoich ulubionych bajkowych bohaterach i wykonywały różne zadania związane ze znanymi bajkami. Było bardzo wesoło, a ten dzień dostarczył wszystkim wielu pozytywnych i niezapomnianych emocji.
https://youtu.be/neG1WHJpEwQ

Galeria zdjęć
UDZIAŁ W AKCJI "SZKOŁA PAMIĘTA"
  Nasze przedszkole przyłączyło się do akcji "Szkoła pamięta" ogłoszonej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Jej celem było zorganizowanie działań upamiętniających ważne wydarzenia oraz uwrażliwienie młodych na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach walczących o naszą wolność. Akcja odbywała się w okresie, w którym wspominaliśmy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii. W ten sposób inicjatywa nawiązywała do polskiej tradycji Zaduszek. Ku czci bohaterów nasi mali patrioci z grupy "Misie", "Żabki" oraz "Smerfy" brali udział w porządkowaniu grobów na Cmentarzu Wojennym we Włodawie, a także zapalili znicze w tym miejscu pamięci, zapoznając się z nazwiskami osób poległych w czasie II wojny światowej. Po powrocie dzieci wykonały przepiękne prace plastyczne, by potem stworzyć gazetkę tematyczną pod hasłem "PRZEDSZKOLE PAMIĘTA". Podjęte działania były dla przedszkolaków doskonałą lekcją historii i patriotyzmu.

Galeria zdjęć
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ - ODZNACZENIA, MEDALE, NAGRODY, WYSTĘPY!
  W Dniu Edukacji Narodowej nasi wychowankowie dziękowali za serce, uśmiech i codzienny trud włożony w ich nauczanie i wychowanie. Wielkim sukcesem jest to, iż postanowieniem Prezydenta RP Srebrnym Krzyżem Zasługi odznaczona została Dyrektor Danuta Kloc, a Medal Komisji Edukacji Narodowej otrzymała nauczycielka Agnieszka Śpiewak. Obie Panie nagrodzone zostały także przez Burmistrza. Jak co roku wybrani pracownicy otrzymali również "Nagrody Dyrektora". Nowością były "Nagrody specjalne" przyznane z okazji 250. rocznicy utworzenia KEN. Gratulacje odznaczonym i nagrodzonym oraz życzenia przekazał Burmistrz Włodawy wspólnie z Przewodniczącą Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miejskiej. Następnie grupa Misie zaprosiła wszystkich na uroczystą akademię. Dzieci zaprezentowały humorystyczny program w formie skeczu, nie zabrakło też tańca i piosenek. Na zakończenie każdy gość otrzymał upominek, a przedszkolaki smaczne niespodzianki.
https://youtu.be/2cX-27QZgOw

Galeria zdjęć
DZIEŃ DZIEWCZYNEK
  11 października w Przedszkolu Miejskim nr 2 we Włodawie świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Dziewczynek. Radosna atmosfera panowała już od samego rana. W tym szczególnym dniu wszystkie dziewczynki otrzymały serdeczne życzenia i upominki od swoich kolegów z grup przedszkolnych. Chłopcy, jako mali dżentelmeni ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowo miłym dla swoich koleżanek. Najstarsze grupy z tej okazji wybrały się do Sali Zabaw "Dziecięcy Raj", gdzie uśmiechów i radości ze wspólnej zabawy nie było końca. W młodszych grupach dziewczynki otrzymały od kolegów upominki i dyplomy, a następnie wszyscy wspólnie bawili się i tańczyli przy dźwiękach skocznej muzyki. Uśmiechnięte buzie przedszkolaków, a zwłaszcza dziewczynek, świadczyły o miło spędzonym czasie. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie i pomoc w zorganizowaniu niespodzianek dla dzieci.

Galeria zdjęć
AKCJA "SPRZĄTAMY DLA POLSKI"
  Nasze przedszkole włączyło się do ogólnopolskiej akcji #SprzątamyDlaPolski, której celem jest nie tylko troska o środowisko naturalne w swojej najbliżej okolicy, ale także kształtowanie postawy odpowiedzialności za wspólne dobro. Ta proekologiczna akcja stanowi dzisiaj jedną z form nowoczesnego, zielonego patriotyzmu. Poprzez konkretne działanie zwracamy naszym wychowankom uwagę na ważny temat, jakim jest ochrona klimatu, postawa odpowiedzialności młodego pokolenia za naszą planetę oraz dbałość o lokalne środowisko. Przedszkolaki wraz z wychowawczyniami zebrały śmieci w okolicy przedszkola oraz w parku miejskim. Efektem naszych proekologicznych działań było sprzątnięcie okolicznych terenów oraz wzmocnienie świadomości dzieci na temat korzyści z mieszkania wśród zdrowej i czystej przyrody. Wydarzenie odbywało się pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Edukacji i Nauki.

Galeria zdjęć
ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU
  6 października w naszym przedszkolu obchodziliśmy ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU. Głównym celem tego wydarzenia było uświadomienie dzieciom znaczenia optymistycznego podejścia do życia. Pomysłodawcą tego radosnego święta jest Harvey Ball, autor symbolu żółtej uśmiechniętej buzi. Tego dnia na dzieci czekało wiele zabaw, do których biletem wstępu był uśmiech "od ucha do ucha". Przedszkolaki doskonaliły umiejętność rozpoznawania i nazywania uczuć, uczestniczyły w zabawach ruchowych, które wprawiły wszystkich w doskonały nastrój oraz wykonały wesołe prace plastyczne. W nagrodę otrzymały żółte balony, na których samodzielnie mogły namalować najpiękniejsze uśmiechy. Wszyscy podjęliśmy cytrynowe wyzwanie, sprawdzając czy degustacja kwaśnych smaków wywoła na twarzach słodkie uśmiechy. Był to dzień pełen radości i wesołej zabawy. Wszystkim przedszkolakom życzymy, aby uśmiech gościł na ich twarzy zawsze, nie tylko od święta.
https://youtu.be/jzRWKHMy7yg

Galeria zdjęć
VIII MIĘDZYPRZEDSZKOLNA SPARTAKIADA PRZEDSZKOLAKÓW O PUCHAR PRZECHODNI BURMISTRZA WŁODAWY
  Już po raz ósmy byliśmy organizatorem Międzyprzedszkolnej Spartakiady Przedszkolaków, która przygotowana została w ramach Europejskiego Dnia Sportu Szkolnego. Jej celem była promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia oraz wspomaganie rozwoju fizycznego dzieci, a także nauka współdziałania w zespole. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem wzięły udział w wielu sportowych zmaganiach. O bezpieczeństwo zawodników zadbała Stacja Ratownictwa Medycznego w Chełmie. Z kolei nad przebiegiem zawodów oraz wyłonieniem zwycięzców czuwało Jury: Anna Świderska z Urzędu Miejskiego we Włodawie, Radna Anna Megiel oraz sportowcy: Tomasz Rysio - Mistrz Europy Masters w lekkoatletyce i Konrad Rusiński - Mistrz Polski MMA i V-ce Mistrz Polski w zapasach. Wszyscy zawodnicy otrzymali medale i dyplomy oraz wspaniałe nagrody.
https://youtu.be/FHOuP2zc_tw

Galeria zdjęć
DZIEŃ CHŁOPAKA
  Zawsze wspólnie celebrujemy uroczystości, które uczą dzieci empatii. Podobnie też obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Chłopaka, którego głównym celem było uczenie dzieci nawiązywania bliskiego i serdecznego kontaktu w rówieśnikami, wytworzenie radosnej atmosfery w grupie oraz okazywanie życzliwości i koleżeństwa. W tym dniu na wszystkich chłopców czekało wiele niespodzianek. Oczywiście na początku wszystkie dziewczynki złożyły chłopcom życzenia "wiele szczęścia i radości, aby codziennie spotykały ich wspaniałe przygody". Następnie najstarsze grupy świętowały ten dzień w Sali zabaw "Dziecięcy Raj", a młodsze otrzymały upominki, które wykorzystały do wspólnych zabaw. Nie zabrakło też poczęstunku dla wszystkich dzieci. To wspaniale, że w tym roku również Dzień Chłopaka w każdej grupie był wyjątkowy i na długo zapadnie w pamięci naszych przedszkolaków.

Galeria zdjęć
PIKNIK BEZPIECZEŃSTWA
  Nasi wychowankowie z grup: Żabki, Smerfy i Misie uczestniczyli w PIKNIKU BEZPIECZEŃSTWA organizowanym przez Urząd Miejski oraz Straż Miejską we Włodawie. Organizatorzy mieli przygotowane dla dzieci gry i zabawy edukacyjne prowadzone przez funkcjonariuszy służb mundurowych. Były też pokazy aut i wyposażenia włodawskich służb: Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Komendy Powiatowej Policji oraz Straży Miejskiej. Dzieci miały również okazję przyjrzeć się ich pracy. Organizatorzy przewidzieli także do dyspozycji dzieci wspaniałe dmuchane zjeżdżalnie oraz drobne upominki w postaci odblaskowych opasek i breloczków, a także waty cukrowej i popcornu. Piknik uzmysłowił przedszkolakom, że nad nami czuwa wiele bardzo dobrze wyposażonych służb, dbających na co dzień o nasze bezpieczeństwo.

Galeria zdjęć
EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW
  27 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. Każda grupa reprezentowała wybrane państwo europejskie: Biedronki - Włochy, Misie - Grecję, Smerfy - Francję, natomiast Żabki - Wielką Brytanię. Przedszkolaki obejrzały prezentacje o swoich krajach i rozpoznawały ich flagi oraz symbole. Po zapoznaniu się z prezentacjami każda grupa miała do wykonania zadanie związane z popularną zabawą lub piosenką w danym państwie. Biedronki grały w grę "Uno, due, tre, stella!", Misie próbowały swoich sił w rzucie dyskiem, Smerfy zagrały w grę "Je m'appelle.", a Żabki zatańczyły "London bridge is falling down!". Po powrocie do swoich sal na dzieci czekały tematyczne prace plastyczne do wykonania oraz popularne europejskie przysmaki. Była to pizza, baklava, ser feta, herbatka i ciasteczka.
https://youtu.be/yibvztB_xoI

Galeria zdjęć
SPEKTAKL "PIOTRUŚ PAN"
  25 września nasi wychowankowie mieli okazję obejrzeć spektakl pt. "Piotruś Pan", w wykonaniu aktorów z Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia. Aktorzy swoją grą, dynamiczną muzyką, niesamowitymi efektami świetlnymi i wartko toczącą się akcją zabrali dzieci na wyspę Nibylandię. Tam Piotruś Pan, Wendy, Madrasek i Kapitan Hak wprowadzili dzieci w magiczną krainę marzeń. Razem z nimi przeżywały niezwykłe przygody tytułowego bohatera, który pragnął na zawsze pozostać małym chłopcem. Wartości, jakie zostały przekazane w tym spektaklu, to ponadczasowa dominacja dobra nad złem oraz działania zespołowe prowadzące do szczęśliwego zakończenia. Podczas widowiska dzieci świetnie bawiły się. Taki spektakl wpływa na kształtowanie wrażliwości dziecka i jest najlepszą lekcją wychowawczą oraz prawdziwą skarbnicą wiedzy.

Galeria zdjęć
DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
  20 września to ważny dzień dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce. Święto to zostało ustanowione, aby podkreślić wagę wychowania przedszkolnego w rozwoju i edukacji dzieci. W naszym przedszkolu był to już czternasty Dzień Przedszkolaka i jak co roku jest on organizowany tak, aby nasi wychowankowie poczuli, że jest to ich wyjątkowe święto. W tym roku również było wiele ciekawych atrakcji. Dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy i udziału w konkursach oraz do tańców przy ulubionych przebojach muzyki dla dzieci. Była dmuchana super zjeżdżalnia, a dla małych miłośników motoryzacji - wielkie motory, a także ulubione przez dzieci lody i wata cukrowa. Radość i uśmiech świadczyły o świetnej zabawie. W tym dniu wszystkie Panie złożyły wychowankom życzenia samych słonecznych dni i radosnych chwil w naszym przedszkolu. Serdecznie dziękujemy Grupie Motocyklistów oraz Rodzicom za wspólną organizację Dnia Przedszkolaka.
https://youtu.be/MC0DFVEinLU

Galeria zdjęć
NAUKA PATRIOTYZMU
  W ramach organizowania wychowankom "żywej" lekcji patriotyzmu 18 września 2023 r. delegacja dzieci i pracowników przedszkola uczestniczyła w obchodach 84. rocznicy agresji sowieckiej na Polskę. Organizatorami było Starostwo Powiatowe we Włodawie, Stowarzyszenie Rodzina Katyńska Włodawa oraz Urząd Miejski we Włodawie. Dzieci miały okazję obejrzeć przemarsz pocztów sztandarowych oraz delegacji służb mundurowych. Po okolicznościowych przemówieniach uroczystość zakończyła się złożeniem kwiatów pod krzyżem upamiętniającym ofiary zbrodni katyńskiej na Cmentarzu Wojennym we Włodawie. Celem patriotycznych działań naszego przedszkola jest rozwijanie poczucia tożsamości w najmłodszym pokoleniu Polaków, kultywowanie tradycji narodowych oraz kształtowanie szacunku do własnego państwa i bohaterów narodowych, a także więzi z krajem ojczystym.

Galeria zdjęć
SZLAKIEM TRZECH KULTUR
  15 września nasze przedszkolaki uczestniczyły w XXIII Festiwalu Trzech Kultur, organizowanym przez Muzeum - Zespół Synagogalny we Włodawie. Ta niezwykła impreza ma na celu upamiętnienie historii naszego miasta, a także przybliżenie problematyki wielowyznaniowości oraz poznania kultury prawosławnej, żydowskiej i katolickiej. Nasi wychowankowie podczas zwiedzania Jarmarku Festiwalowego popróbowali regionalne potrawy, a spacerując deptakiem mogli podziwiać atrakcje i poczuć klimat dawnej Włodawy. Oczywiście na festiwalu nie zabrakło też sztuki ludowej i rękodzieła oraz bardzo lubianych przez dzieci animacji ulicznych. Dzięki organizatorom przedszkolaki swoją wycieczkę mogły zakończyć w sali kina WDK, gdzie odbywało się przedstawienie teatralne dla dzieci pt. "O tym, który spadł z nieba" w wykonaniu Teatru (Od)Nowa. To był pouczający spacer.

Galeria zdjęć
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI
  15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto, które od wielu lat stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci. Dzień Kropki jest u nas zawsze dniem kreatywności i zabawy. Tego dnia ubrania pań i dzieci pełne były kolorowych kropek. Przypomnieliśmy też sobie historię nieśmiałej dziewczynki, która dzięki malutkiej kropce i mądrej nauczycielce od plastyki, uwierzyła w siebie i poznała swój talent. Była to opowieść o Vashtii, bohaterce książki dla dzieci "The Dot" czyli "KROPKA". Najpierw, tak jak nasza bohaterka, szukaliśmy naszych mocnych stron. Potem dzieci poszukiwały kropki nawet tam, gdzie wcześniej nikt nie zwracał na nie uwagi. Okazało się, że kropki często towarzyszą nam w codziennym życiu. Wspólnie też bawiliśmy się przy muzyce. Na koniec dzieci tworzyły prace plastyczne z kółek. Było bardzo kropkowo.

Galeria zdjęć
Przedszkole Miejskie nr 2 we Włodawie
ul. Sierpińskiego 4, 22-200 Włodawa
tel. +48 515 286 538, E-mail:kancelaria@pm2.wlodawa.eu